Spor
Giriş Tarihi : 09-01-2021 20:21   Güncelleme : 09-01-2021 20:21

Youssouf Yuvadan Uçmak Üzere

Youssouf Ndayishimiye'nin transferi için Yeni Malatyaspor yönetimi ile görüşmelere başlayan Galatasray yönetimi,  Youssouf için fiyat teklifini verdi.

Youssouf Yuvadan Uçmak Üzere

Galatasaray Yeni Malatyaspor'da oynayan Youssouf için atağa geçti. Abdurrahim Albayrak ile Adil Gevrek bu transferle ilgili bir görüşme yaptı. İstanbul'da yüz yüze görüştü iki Başkan arasında rakamsal bir teklif konuşulmadı.  

Yeni Malatyaspor ’un, Galatasaray ile oyuncu takası noktasında bir anlaşmaya varabileceği de konuşuluyor. Hamza Hamzaoğlu ve ekibinin kılavuzluğunda süreci yürüten  Yeni Malatyaspor yönetimi Youssouf Ndayishimiye transferinde maksimum kar ile transfer döneminden çıkmayı planlıyor.

Galatasaray kanadında ise genç oyuncu arayışı hat safhada. Youssouf Ndayishimiye'nin etkili olduğu Önlibero mevkiinde oyuncu ihtiyacı duyan sarı – kırmızlı ekip takıma kazandırmak istediği genç yeteneği gelecek sezon için de saklamayı planlıyor.

Malatya'da sezon öncesinde ücretinde iyileştirme yapılan Ndayishimiye'nin bu sezonki yıllık kazancı 100 bin dolar civarında. Transfermarkt verilerine göre Ndayishimiye'nin güncel piyasa değeri 1.2 Milyon Euro.

Ebubekir Atilla