Spor
Giriş Tarihi : 13-01-2021 00:24   Güncelleme : 13-01-2021 00:24

Transfer Sürecine Fenerbahçe de Dahil Oldu!

Yeni Malatyaspor’da forma giyen genç oyuncu youssouf ndayishimiye için Galatasaray 2.6 milyon euro teklifinde bulunmuştu.

Transfer Sürecine Fenerbahçe de Dahil Oldu!

Bugünkü karşılaşma sonrası transfer sürecinin netleşeceği söylentileri dolaşırken, sarı – kırmızılı ekibin ezeli rakibi Fenerbahçe’nin de genç oyuncu ile ilgilendiği iddia edildi.

Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç’un 3 milyon Euro teklifi ile geleceği ve yarın Adil Gevrek ile masaya oturacağı iddia edildi.

Yeni Malatyaspor ’un, Galatasaray ile oyuncu takası noktasında bir anlaşmaya varabileceği de konuşuluyor. Hamza Hamzaoğlu ve ekibinin kılavuzluğunda süreci yürüten Yeni Malatyaspor yönetimi Youssouf Ndayishimiye transferinde maksimum kar ile transfer döneminden çıkmayı planlıyor.

Galatasaray kanadında ise genç oyuncu arayışı hat safhada. Youssouf Ndayishimiye’nin etkili olduğu Önlibero mevkiinde oyuncu ihtiyacı duyan sarı – kırmızlı ekip takıma kazandırmak istediği genç yeteneği gelecek sezon için de saklamayı planlıyor.

Bu planlar devam ederken sürece Ali Koç dahil oldu. Ndayishimiye’nin transfer yarışında artık Fenerbahçe’de var.

Malatya’da sezon öncesinde ücretinde iyileştirme yapılan Ndayishimiye’nin bu sezonki yıllık kazancı 100 bin dolar civarında. Transfermarkt verilerine göre Ndayishimiye’nin güncel piyasa değeri 1.2 Milyon Euro.

Ebubekir Atilla