Ekonomi
Giriş Tarihi : 23-12-2020 17:44   Güncelleme : 23-12-2020 17:44

TKDK Zor Ama Başarılı Bir Yıl Geçirdi

Yıl içindeki yapılan çalışmaları düzenlediği basın toplantısında değerlendiren TKDK Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç, 2020 yılının kurum açısından başarılı bir yıl olduğunu söyledi. 2020 yılının zor bir süreç olduğunun altını çizen Tunç, buna rağmen kurumun başarılı bir yıl geçirdiğini söyledi

TKDK Zor Ama Başarılı Bir Yıl Geçirdi

TKDK Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç konuyla ilgili il binasında düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “2020 yılına depremle başladık, sonrasında pandemi süreci başladı ve memleket içinde zor bir süreçti. Bu zorlu süreci, yatırımlarla daha asgariye indirmeye çalıştık. Bizim açımızdan olumlu bir sene geçti. 2020 yılı zorda olsa yaptığımız, hayata geçirdiğimiz projeler anlamında bizim için olumluydu. Şimdiye kadar hem hayvancılık anlamında, hem işleme tesisleri anlamında olsun, hem yöresel ürünler, hem kırsal alanda yapılan turizm faaliyetleri alanlarında bunlarla ilgili birçok projeye destek verdik. Bu desteklemelere bundan sonra da devam edeceğiz.”

MALATYA’YA DAHA ÇOK YATIRIM YAPMAYI PLANLIYORUZ

 2021 yılının daha da verimli geçeceğini tahmin ettiklerinin altını çizen İl Koordinatörü Tunç, açıklamasının devamında ise ; “2020 yılında Malatya'da yaptığımız yatırımların semeresini inşallah önümüzdeki yıllarda daha net görmüş olacağız. Bizim için bundan sonraki süreç biraz daha yoğun geçecek. 2021 yılı bizim için daha önemli ve daha yoğun geçecek bir yıl. Zaten Ocak ayı itibariyle de yeni çağrı ilanına çıkacağız. Orada neleri destekliyoruz, işleme tesislerini, et, süt, beyaz et, sebze ve meyve işlemesi bunlarla ilgili desteğe çıkacağız. Birde hayvancılıkla ilgili desteğe çıkacağız. Hayvancılıkta da et, süt hayvancılığı, kaz, hindi ile ilgili desteklerimiz olacak. Bu anlamda da Malatya'yı daha çok yatırıma almayı planlıyoruz, Malatya'yı daha üst sıralara çıkartmak için çabalıyoruz. İnşallah vatandaşlarımızın da desteğiyle bu anlamda Malatya'yı daha üst konumlara getireceğiz. Yaptığımız yatırımlarda Malatya bu anlamda üst sıralarda yer almakta. 42 yıl içerisinde üst sıralardayız. Ama hedefimiz daha da bunu üst sıralara çıkartmak” ifadelerini kullandı.

A.Vahap Kaygusuz – Fatma Doğanay