Malatya
Giriş Tarihi : 26-12-2020 19:06   Güncelleme : 26-12-2020 19:06

Sokak Hayvanları Unutulmadı

Vatandaşlar sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde, kent merkezinde bulunan sokak hayvanlarını beslemeye devam ediyor.

Sokak Hayvanları Unutulmadı

Korona virüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması için bir yandan çalışmalar sürdürülürken, vatandaşlar da yardım seferberliğine katıldı. Kısıtlamanın olduğu saatlerde kent merkezinde hemen hemen her noktada kapların içerisine konulmuş su ve mamalar yerleştirildi.

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama ve su bırakılmaya devam ediliyor. Bir yandan Belediyeler ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları tarafından çalışmalar sürdürülürken, bir yandan da vatandaşlar gönüllü olarak ikamet ettikleri sokaklara mama ve su bırakmaya devam etti.

sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgede oluşturulan Hayvan Besleme Grubu Üyeleri ile sokak hayvanlarını besleyecek olanların kısıtlamadan muaf olduğu belirtilmişti.

Ebubekir Atilla