Spor
Giriş Tarihi : 28-12-2020 16:28   Güncelleme : 28-12-2020 16:28

Sezonun Kazancı Doğukan!

Yeni Malatyaspor ’da ilk defa Türkiye Ziraat Kupası 5.tur eleme maçında 76’ ıncı dakikada oyunda forma şansı bulan Doğukan Emeksiz, Malatya’da ilk golünü Hekimoğlu Trabzon maçında atmıştı.

Sezonun Kazancı Doğukan!

Yeni Malatyaspor TV’nin konuğu olan Genç futbolcu takımı ve Malatya ile ilgili düşüncelerini anlattı. Takımın en çalışkanı ve en haylaz öğrencileri kim olurdu? sorusuna “ En haylazı Berk olurdu, en çalışkanı Umut Bulut olurdu.” cevabını veren Emeksiz, ekip arkadaşları ile ilgili “ Takımda en iyi kiminle anlaşıyorsun diye soracak olursanız en iyi Erşan ile anlaşıyorum diyebilirim. Kariyerim boyunca en iyi oynadığım futbolcu Adem Büyük. “ değerlendirmesini yaptı.

14 numaralı formayı giymesinin sırrını söyleyen Emeksiz,” Real Madrid ’ten Beşiktaş’a Guti gelmişti. Onun çok büyük hayranıydım. Onun hayranı olduğum için yılardır 14 numarayı giyiyorum. O günden beridir uğurlu rakamım 14 oldu.” dedi. Malatya’yı ve taraftarları sevdiğini söyleyen genç yetenek,” Malatya’da gerçekten çok mutluyum. İstanbul’dan gelirken çok düşünüyordum acaba alışabilir miyim diye. Yalnız kalır mıyım diye korkuyordum. Burada takı ortamı olsun, arkadaşlarım olsun gerçekten çok cana yakın davrandılar. Yeni Malatyaspor taraftarı beni çok sevdiler. Sosyal medyadan attıkları mesajlar ve yorumlar gerçekten çok güzel. Taraftarlarımızı seviyorum. Kendilerine iyi baksınlar.” dedi.

Gelecek planları ile ilgili konuşan Emeksiz,” Küçüklüğümden bu yana tek hedefim futbolcu olmaktı. Bunun dışında bir hedefim yoktu. Farklı bir meslekte ilerlemeyi hiç düşünmedim. Kanat oyuncusu olmasaydım Forvet olabilirdim. Genelde defans arkasına koşu yapmayı seven birisiyim. En büyük hayallim aileme havuzlu bir ev alabilmek. Babama da güzel bir araba almak. Küçükken oturduğum evimin tavanı akıyordu. Kariyerimdeki hedefim Yeni Malatyaspor’da oynama şansı bularak iyi şeyler yaptıktan sonra Avrupa’nın büyük takımlarına gidebilmek. Bunu başaracağıma inanıyorum. “ sözlerini kullandı.

Ebubekir Atilla