Spor
Giriş Tarihi : 22-12-2020 18:25   Güncelleme : 22-12-2020 18:25

Sahaya Çıkamayan Takım Mağlup Sayılacak

Süper Lig 'in 2. yarısında 'hükmen yenilgi' kararı devreye girecek. A takım listesindeki oyuncu sayısının 9'un altına düşmesi halinde maça çıkamayan takım hükmen mağlup sayılacak.

Sahaya Çıkamayan Takım Mağlup Sayılacak

Kovid-19 puan alacak! 'Hükmen yenilgi' kararı devreye giriyor. A takım listesindeki oyuncu sayısının 9'un altına düşmesi halinde maça çıkamayan takım hükmen mağlup sayılacak. Bilindiği gibi Koronavirüs talimatına göre oyuncu sayısı 14’ün altına düşen takımların maçları erteleniyordu. Bu uygulamanın kaldırılacağı ve sahaya çıkamazsa hükmen mağlup sayılacağı TFF tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamada, "Liglerin ikinci devrelerinin ilk müsabakalarından geçerli olmak üzere, Covid-19 PCR test sonuçlarına göre pozitif vakalar ve hastalığı geçirmekte olanlardan ötürü yapılan müsabaka ertelemeleri yapılmayacaktır. Kulüpler Futbol Müsabaka Talimatına göre minimum 9 kişi ile sahaya çıkabilecek, aksi takdirde hükmen mağlup sayılacaklardır." sözleri kullanıldı.

ÖZDEMİR AÇIKLAMIŞTI

TFF Başkanı Nihat Özdemir daha önce yaptığı açıklamada 'hükmen mağlubiyet' konusunda "28 Ocak'ta ligin ikinci yarısı başlayacak ve 16 Mayıs'ta bitecek. Ziraat Türkiye Kupası ve Avrupa Kupası karşılaşmaları hariç tam 8 haftalık süreçte hafta içi de maçlar oynanacak. Artık zaman konusunda kımıldayacak halimiz yok. Kulüplere, 'Altyapıdan da oyuncu alabilirsiniz' dedik. Ama eğer 14 futbolcu ile sahaya çıkamıyorsanız, hükmen yenilgi dışında yapacak bir şeyimiz kalmıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Ebubekir Atilla