Genel
Giriş Tarihi : 19-12-2020 22:31   Güncelleme : 19-12-2020 22:50

Online Yerli Malı Haftası

Doğanşehir ilçesinde Yerli Malı haftası etkinliklerine Koronavirüs engel olamadı. Öğrenciler online olarak bu haftayı evlerinde kutladı.

Online Yerli Malı Haftası

Koronavirüs salgınından dolayı tedbir amaçlı uzaktan eğitim alan Öğrenciler, Online eğitim saatinde “Yerli Malı Haftası” molası verdi.

Çocukların çok sevdiği ve her yıl dört gözle beklediği Yerli Malı haftası bu yıl Pandemi nedeniyle online ortamda kutlandı. 12-18 Aralık arası kutlanan Yeri Malı haftasında öğrenciler evlerinde sofralarını kurdu, Yerli Malı Haftası temalı resimler çizerek kamera karşısına geçti. Online ortamda etkinlik düzenleyen çocuklar “Korona Yerli Malı Haftasına engel olamaz” dedi.

Doğanşehir İlçesinde çocukların online ortamda bu haftayı kutlaması ile ilgili değerlendirmede bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler “ Okullarımızdan uzak kaldığımız bu süreçte sadece öğrencilerimizden değil, onlarla birlikte yaptığımız sosyal etkinlik ve törenlerden de uzak kaldık. İçinde bulunduğumuz 12-18 Aralık haftası çocuklarımızın en çok sevdiği Yerli Malı Haftası. Bu etkinlikleri okullarımızda yapamasak da en azından yerli mallarımızın önemine vurgu yapmak adına, öğrencilerimizle farklı ve sosyal etkileşimli bir etkinlik yapmak istiyoruz. Öğrencilerimizin ailesi ile evde yerli malı etkinliği yapmasını ve fotoğraflarını bizimle paylaşmasını sağladık. Daha sonra bu fotoğraflardan oluşan albümü sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık. Her mahalleden 3-5 fotoğraf seçerek zenginliğimizi ve farklılıklarımızın güzelliğini ortaya koyacağız.” dedi. >> HABER MERKEZİ