Malatya
Giriş Tarihi : 20-12-2020 19:49   Güncelleme : 20-12-2020 19:49

Malatya Yasağa Uydu

​​​​​​​ Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağının son gününde büyükşehirler başta olmak üzere yurt genelinde cadde ve sokaklara sessizlik hakim oldu.

Malatya Yasağa Uydu

Türkiye'de korona virüs önlemleri kapsamında hafta sonları sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Sokağa çıkma yasağı kapsamında Malatya'da, meydan, cadde ve sokaklarda güvenlik güçleri ile belediye ekipleri dışında kimse dışarı çıkmadı.

Sokağa çıkma yasağına uyan ve fırın, eczane gibi yasak kapsamı dışındaki yerlerin kapalı olduğu kentte, temizlik ekipleri ise görevlerini sürdürdü. Kısıtlamaya uymayarak dışarı çıkanlar ise polis ekiplerince cezai işlem uygulanıyor.

Şehir genelinde oluşturulan uygulama noktalarında görev yapan güvenlik güçleri, istisna kapsamının dışındakileri uyararak evlerine gönderdi. Bazı kişilere ise kurala uymadıkları gerekçesiyle cezai işlem uygulandı. Günün hemen hemen her saatinde yoğunluk yaşanan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Eski Belediye Parkı, İnönü Caddesi, Hürriyet Parkı ve Kışla Caddesi sessizliğe büründü.  

Malatya'da kısıtlamaya genelde uyulduğu, sokakların sakin olduğu gözlendi. Kentin işlek yerlerinden Soykan Meydanı ile İnönü caddesinde kısıtlama dışında kalan vatandaşlar için toplu taşıma araçları trafiğe çıktı.

Kent genelinde polis ve jandarma ekipleri de sorumluluk bölgelerinde uygulama ve denetim yapmaya devam etti. Polis ekipleri, Kent merkezi girişlerinde kurduğu uygulama noktasında kısıtlama boyunca kontrollerini sürdürdü.

Ebubekir Atilla