Malatya
Giriş Tarihi : 04-01-2021 18:28   Güncelleme : 04-01-2021 18:28

Mahalleli Hurdacılardan Rahatsız

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı, Orhan Ünalır, Mahalle sınırları içinde yer alan hurdacıların kaldırılması ile ilgili taleplerini yeniledi. Çalışmaların hızlandırılmasını isteyen Ünalır, gelen hizmetler için de Belediyelere teşekkür ederek yer sıkıntısının bir an evvel çözülmesini istedi

Mahalleli Hurdacılardan Rahatsız

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Orhan Ünalır, mahallelerinin sıkıntılarını dile getirmeye devam edeceklerini söyleyerek şu ifadeleri kullandı. “ Zaman zaman mahallemizin sorunlarını dile getirdik. Hurdacılarla alakalı olarak da problemlerimizi sürekli dile getiriyoruz.  Bu konuda  Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı olarak, kanaat önderi arkadaşlarımızla beraber Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan randevu alarak, Başkanımla görüştük. Hurdacılarla alakalı yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Biz bu görüşmeden tatmin olmadık. Ve bu problemin çözüm noktasında sıkıntılar ve gecikmeler olacakmış gibi. Ancak Selahattin Başkanıma güveniyoruz. Bize güvence verdi.”

ŞAHA KALKAN BİR MAHALLEMİZ VAR

Bölgede yürütülen imar çalışmalarına da değinen Ünalır, açıklamasını şu şekilde sürdürdü. “Biliyorsunuz 1/5000’lik, 1/1000’lik nazım imar planlarının çalışmaları vardı. Bunun ertelemesinden dolayı yer sıkıntımız var. İnşallah bu çalışmalar yakında gidecek. Yeşilyurt Belediye Başkanımızın yapacağı planda 6 ay gibi bir zaman alacak. Bu plan ve projenin bitmesinden sonra Büyükşehir Belediyemiz hurdacılar için yer vereceğini söyledi. Ama bu Nazım İmar Planının bitmesi lazımmış. Hurdacılar konusunda bize yardımcı olacaklarını söylediler ve 6-7 ay gibi bir sürede bu sorun çözüme kavuşacak. Burada şaha kalkan bir Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi var. Bizim önümüz tamamen açıldı ve artık bizi kimse durduramaz. Buraya müteahhitler, iş adamları gelecek ve bunun yanında belediyeler önümüzü, yolumuzu açacak. Bundan dolayı belediyelerimize çok büyük görevler düşüyor. Bize yardımcı olacaklarını söylediler. Mahalleme artık hizmetler gelmeye başladı. Çalışmaların meyvelerini almaya başladık.”

A.Vahap Kaygusuz – Fatma Doğanay