Spor
Giriş Tarihi : 24-12-2020 12:19   Güncelleme : 24-12-2020 12:19

“Maç Kolay Değildi”

Alanyaspor karşılaşması sonrası açıklamada bulunan Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Alanyaspor’un pas trafiğinin yoğun olduğunu, iyi organize olması nedeniyle maçın kolay olmadığını söyledi.

“Maç Kolay Değildi”

Yeni Malatyaspor, Alanyaspor’un konuğu olduğu karşılaşmada 1 puan ile yetindi. Kritik pozisyonları değerlendiremeyen Malatya ekibi, savunma hattında sancılar çekti. Maç sonra açıklama yapan Hamza Hamzaoğlu’nun değerlendirmeleri de bu yöndeydi. Yakaladıkları pozisyonları iyi değerlendiremediklerini aktaran Hamza Hamzaoğlu, “Hücum anlamında daha iyi şeyler yapabiliriz. Böyle bir kadromuz var. Bugün yakaladığımız pozisyonları iyi değerlendiremedik. Alanyaspor çok iyi organize olabilen bir takım. Sezon başından beri bunu da sahaya çok güzel bir şekilde yansıtıyorlar. Bugünkü maç kolay değildi. Hem Alanyaspor'un pas trafiğini kesmek aynı zamanda bütünlüğü bozmadan hucüm edebilmek kolay değil. Bizim de tamamlamamız gereken yönlerimiz var.

İyi yoldayız. İyi gidiyoruz. Bir puan da bizim için kötü bir sonuç değil. Şimdi önümüzdeki maça en iyi şekilde hazırlanıp puanlar alıp devam edeceğiz.”

Ebubekir Atilla