Genel
Giriş Tarihi : 23-12-2020 11:20   Güncelleme : 23-12-2020 11:27

Kömür Tevzi Yolu Geçilemez Oldu

Yeşilyurt İlçesi İnönü Mahallesi, sınırları içinde yer alan Kömür Tevzi Yolu olarak bilinen Abdulkadir Eriş caddesindeki trafik yoğunluğunun artması, yaya geçişlerine engel olmaya başladı. Mahalle sakinleri ise olası kazaların önüne geçmek adına cadde üzerine Trafik Işığı konulmasını istiyor.

Kömür Tevzi Yolu Geçilemez Oldu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın direktifleriyle geçtiğimiz Mart ayı içinde hayata geçirilen doğu-batı istikametinde ilk 4.7 kilometre uzunluğundaki alternatif yolun açılması Malatya Ankara yolunu rahatlattı. Ancak İnönü Mahallesi içindeki Abdulkadir Eriş Caddesinde (Kömür Tevzi Yolu) trafik sıkışıklığını artırması ise Mahalle sakinlerinin şikâyetlerine neden olmaya başladı. Mahalle sakinlerinin şikâyetçi olduğu sıkıntının çözümünün ise yol içeresinde yer alan kavşaklara trafik ışığı konulması ve güzergâh içeresinde trafik ekiplerinin yer alması olduğu talebi geldi.

“KARŞIDAN KARŞIYA GEÇEMİYORUZ”

Konuyla ilgili olarak mahallelinin taleplerini dile getiren İnönü Mahallesi Muhtarı Abdulgazi Atabey, şöyle konuştu. Mahallemiz sınırları içinde geçen 1 km’lik bu yolu şimdi herkes kullanmaya başladı. Sanayiden çıkan bu yola giriyor. Bunun yanında Kiltepe, Çarmuzu, Çavuşoğlu  mahallelerinden gelen araçlar da bu yolu kullanıyor. Yolun alt ve üst taraflarında sağlık merkezi var, okullarımız var, camiler alışveriş merkezleri var. Çocuk parkları var. İnsanlarımız karşıdan karşıya geçmekte zorlanıyorlar. Bu nedenle talebimiz bu yol içerisine trafik ışığı konulması ve mahalle sakinlerinin bu konuda taleplerinin yerine getirilmesidir.”

A.Vahap Kaygusuz – Fatma Doğanay(Özel Haber)