Genel
Giriş Tarihi : 19-12-2020 22:19   Güncelleme : 19-12-2020 22:19

Kızılay Türkiye’yi Gönüllülük Çatısı Altında Buluşmaya Çağırıyor

Toplumsal dayanışmayı artırmak üzere, gönüllülük, insani yardım gibi alanlarda yürüttüğü farkındalık çalışmalarıyla tüm Türkiye’de yüzbinlerce kişiyi gönüllük çalışmalarına teşvik eden Türk Kızılayı, vatandaşları gonulluol.org adresinden kayıt olmaya davet etti.

Kızılay Türkiye’yi Gönüllülük Çatısı Altında Buluşmaya Çağırıyor

 

Genci, yaşlısı ayırt etmeksizin toplumun her kesiminden iyilik çağrısına katılmak isteyen vatandaşların gonulluol.org adresinden kayıt işlemlerini sağlayabileceğini aktaran Kızılay Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi Av. Umut Yalçın, Türk Kızılay gönüllülük faaliyetlerinin yönetildiği Kızılay Gönüllü Yönetim Sisteminin yeni bir platformla bambaşka bir boyut kazanacağını söyledi. Gönüllüleri ortak bir platformda buluşturmak, onlarla yeni projeler, aktiviteler geliştirmek ve gönüllülerin çabaları ile daha iyi, daha yaşanabilir bir dünya oluşturmak amacıyla www.gonulluol.org adlı çevrimiçi gönüllülük platformunun kurulduğunu aktaran Yalçın, “Gönüllülükte rütbe olmaz, herkes aynı seviyededir. Gönül dediğimiz kavram, bizim değerlerimizden çıkmış bir kavramdır. Gönül dediğimizde sadece maneviyat vardır. İnsanın hayata karşı iştiyakı, anlam arayışı, varlığımızın gayesi, yaşamı anlamlı kılan ne varsa hepsini içine alır. Gönüllü olmak, bir işi gönüllü yapmak, üstümüze vazife olmayan işlere karışarak yapmak, yapmadığımızda kimsenin bizi mesul tutmayacağı ama yaptığımızda yüceleceğimiz işleri yapmaktır.” ifadelerine yer verdi.

Kızılay birimlerinin tüm gönüllü süreçlerini yöneteceği bu dijital sistemin aynı zamanda sosyal iletişim ağı işlevi de göreceğini vurgulayan Av. Umut Yalçın,” Gönüllülük esasıyla programlarımıza katılmak isteyen yüzlerce vatandaşımız var. İyilik yapmak veya iyilik hareketinin içerisinde bir nefer olabilmek için bireysel talepler alıyorduk. Artık bu yeni Dijital sistem ile faaliyetlerin koordinasyonu saplanacak, aynı zamanda  sosyal iletişim ağı işlevi de görecek. İyilikte yarışan vatandaşlarımızı gonulluol.org adresine üye olmaları için davet ediyorum.” dedi.

Ebubekir Atilla