Malatya
Giriş Tarihi : 12-01-2021 17:27   Güncelleme : 12-01-2021 17:27

Kısıtlamada Bile Görev Başındalar

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde boş kalan sokaklarda siren sesleri daha çok dikkat çekiyor. Malatya’da haftanın her günü, günün her saatinde hizmet veren Ateşin Kahramanları kısıtlamada bile görevlerinin başında.

Kısıtlamada Bile Görev Başındalar

 

Çoğu insanın yaklaşmaya dahi korktuğu alevleri korkusuzca yürüyen ateşin kahramanları İtfaiyeciler, Malatyalıların can ve mal güvenliğini sağlamak için görevlerinin başında. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde hazır kıta bekleyen Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin en büyük sorunu ise yol verme.

İtfaiye erleri yangın ihbarının alınması ile birlikte 30 saniyede çıkış yaptıkları istasyonlardan olay yerine bilinçsizlik yüzünden geç ulaşıyor. İhbarın gelmesiyle 30 saniyede araçlarıyla istasyondan hareket eden ekipler, zaman kaybetmemek adına koruyucu kıyafetlerini araç içinde olay mahalline giderken giyiniyorlar. Her bir saniyenin kıymetini iyi bilen bu kahraman itfaiye erleri bir canı kurtarmak için zamanla yarışırken, tepe lambaları ve sirenleri açık olmasına rağmen kendilerine yol verilmemesi onlara sıkıntı veriyor.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Malatya genelinde 18 istasyonda 226 personel ve 48 müdahale aracı ile hizmet vermeye devam ederken, İtfaiye erlerinin istediği tek şey trafikte yol verilmesi.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER