• DOLAR
  8,1962
 • EURO
  9,6494
 • ALTIN
  502,56
 • BIST
  1,1773

Kış Gelmeden Kombi Bakımlarını Unutmayın

Ekim ayının ilk günleri ile birlikte Sonbahar soğuk yüzünü akşamları hissettirmeye başladı.  Kış aylarında ısınmak için kullanılan kombiler temizlenmediğinde yakıt tüketimini arttırabiliyor.

Kış Gelmeden Kombi Bakımlarını Unutmayın

Ekim ayının ilk günleri ile birlikte Sonbahar soğuk yüzünü akşamları hissettirmeye başladı.  Kış aylarında ısınmak için kullanılan kombiler temizlenmediğinde yakıt tüketimini arttırabiliyor.

Havalar soğumaya başladı, bir an önce kapalı bir alana girip ısınma ihtiyacını karşılama zamanı geldi! Bu aynı zamanda yaşam alanlarınızı ısıtmak için yardım aldığınız kombilerin de açılacağı anlamına geliyor. Kombi bakımı için net bir zaman olmasa da kombilerin kış konumunu yani radyatörlerinizi açmadan önce kombi bakımının yapılması önemli. Kombi peteği olarak da bilinen radyatörlerin bakımını aksatmak, kombinizin ısıtma performansını doğrudan etkileyebilir. Kombi bakımının faydalarını sıralayan kombi bakım-onarım uzmanı Yunus Aktürk, hem enerji tasarrufu, hem de cihazın uzun ömürlü olması bakımından kombi temizliğinin faydalı olduğunu söyledi. Aktürk sözlerine şu şekilde devam etti;”  Kombinin tam verimle çalışması sağlanır, radyatör ve sıcak su boylerine giden suyun debisi ve sıcaklığı artar, bu doğrultuda gerekli olan enerji miktarı düşer ve doğal gaz tüketiminde tasarruf sağlanarak ısınma giderleri azaltılmış olur. Olası arızalar önceden tespit edilir ve kesintisiz ısınma sağlanır, kombinin kullanım ömrü artar, daha konforlu bir yaşam, can ve mal güvenliği sağlanır. Kombi bakımı sırasında; cihazın genel bakım ve temizliği, eşanjör temizliği,kombide yanma ve gaz ayar kontrolü, gaz ve su sızdırmazlık kontrolü, baca sistemi kontrolü, kombi içerisinde bulunan ana malzemelerin kontrolü yapılarak, elektrik bağlantıları gözden geçirilir. Bunun yanı sıra yenilenmesi gereken parçalar değiştirilir. Yetkili servislerin, tüketici lehine hizmet verecek şekilde ana firma ile sözleşmeleri bulunmaktadır. Yetkili servisler, ana firma prosedürleri doğrultusunda hizmeti ön planda tutmak için, servislik sözleşmesi gereğince, eğitimli ve uzman kadrolarla çalışmak zorundadır. Kombi bakımı çok ciddi bir konudur. Bu nedenle, kombi bakımında firmalar tarafından yetkilendirilmiş teknik servislerin tercih edilmesi önem arz etmektedir.”

>> Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber