• DOLAR
  7,8146
 • EURO
  9,2607
 • ALTIN
  480,83
 • BIST
  1,1842

Kırsal Bölgelere Ahde Vefa

341 Mart seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı açıklanan Selahattin Gürkan’ın seçim vaatleri içerisinde yer alan “Susuz, Kanalizasyonsuz, Asfaltsız mahalle kalmayacak.” sözü, tek tek hayat buluyor. 2019 yılının ikinci yarısında başlayan çalışmaların yüzde 70’i Pandemi engeline rağmen tamamlandı. Başkan Gürkan bu kapsamda Kent merkezine 120 kilometre uzaklıkta Sivas sınırında yer alan Hekimhan İlçesi Karapınar Mahallesini ziyaret etti

Kırsal Bölgelere Ahde Vefa

341 Mart seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı açıklanan Selahattin Gürkan’ın seçim vaatleri içerisinde yer alan “Susuz, Kanalizasyonsuz, Asfaltsız mahalle kalmayacak.” sözü, tek tek hayat buluyor. 2019 yılının ikinci yarısında başlayan çalışmaların yüzde 70’i Pandemi engeline rağmen tamamlandı. Başkan Gürkan bu kapsamda Kent merkezine 120 kilometre uzaklıkta Sivas sınırında yer alan Hekimhan İlçesi Karapınar Mahallesini ziyaret etti

Başkan Gürkan’a Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Sonsöz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Er, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz, İlgili Daire Başkanları, birim yöneticileri ve birçok vatandaş eşlik etti. Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Başkan Gürkan, Bölgenin neredeyse tamamında çalışmaların bittiğini aktararak, sadece Hekimhan’da 300 Kilometrelik yol bakım ve Asfalt çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

CUMHURİYET TARİHİNİN REKORU KIRILDI

2 yıla yakın bir süre içerisinde kent merkezinde yapılan çalışmaların tüm hızıyla devam ettirildiğini vurgulayan Başkan Gürkan, yaklaşık 2 bin Kilometrelik yolun asfaltlandığını ve Cumhuriyet tarihinde bir rekora imza attıklarını aktardı. Tüm ilçelerde çalışmaların yüzde 70’inin bitirilerek büyük bir yol kat edildiğini ileten Gürkan,” Biz de özellikle bugün Karapınar’da bulunmaktan buradaki değerli hemşerilerimin sıcak karşılamalarından ziyadesiyle memnun olduğumu belirtmek istiyorum. Bu vesile ile bütün Karapınarlı hemşerilerime teşekkür ediyorum.  Karapınar’ın benim yanımda ayrı bir önemi var. Yama Dağı’nın öte yüzünde Sivas sınırında ilk görevimdi. Orada Öğrenmen olarak başlamıştım. Buraları da çok yakinen biliyorum. Malatya’nın en son köyü ve Sivas sınırında, sıcak asfaltlanmış. Biz göreve geldiğimizde dedik ki hiçbir yerleşim biriminde 2 yıl içerisinde susuz, kanalizasyonsuz, asfaltsız gerekirse çevre düzenlemeleri, parkları ve mezarlık düzenlemeleri dahil olmak üzere bunların hepsi ikame edilecek demiştim. Bugün bunların yüzde 70’ine kadarını gerçekleştirdik. Geri kalan yüzde 30’unu da inşallah önümüzdeki yıl hiçbir yerleşim birimimizde asfaltsız yer bırakmayacağız. 2 bin  kilometreye yakın asfalt yapıldı ki bu da Cumhuriyet tarihinin rekoru.  Bugün gelip baktığımızda sadece Yama Dağı Yayla yolunda 30 kilometrelik bir çalışmamız var. 300 kilometrenin üzerinde yol sadece Hekimhan’da yapılmış. 13 İlçemiz olduğuna göre bir hesap yapılırsa büyük bir yükü çıkıyor. Sadece Asfalt mı, altyapıda da hakeza aynı durumdayız. Üstyapı ve çevre düzenlemesinde ve ulaşımda yeni arterlerin yeni yolların açılması, yeni hizmet binalarının yeni yeşil alanların oluşması. Malatya mazisine layık bir istikbale hazırlanıyor. Bu anlamda sayın milletvekillerimiz, özellikle Ankara’daki iş ve işlemlerimizin takibinde bize hep yakın ilgi göstermiş ve bütün desteklerinde bizleri esirgememiştir. Bu anlamda Bakanımıza, hükumetimize ve Başta Cumhurbaşkanımıza teşekkür  ediyorum. Bu hizmetlerin Karapınar’a Hekimhan’a ve bütün hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. “dedi.

GÜRKAN, “HER ANLAMDA HİZMETLER YÜRÜTÜLÜYOR”

Şehrin her alanında Kent Merkezinden, kırsal bölgelere kadar yatırımların yapıldığını ve taleplerin karşılandığına dikkat çeken Başkan Gürkan,” Kütüphane sorunumuz vardı ihalesi yapıldı, Yeni Ekmek Fabrikası ve Yemek Fabrikasının ihalesi yapıldı, Özel İdare İş Hanı’nın ihalesini yaptık, Fidancılığın ihalesini yaptık, Kışlaların ihalesi yapıldı, Fuar alanının ihalesi yapıldı. Dahası aklıma gelmiyor. Allah utandırmasın.  Kırsal bölgedeki vatandaşların çok büyük bir talebi yok aslında. Suyun akmasını istiyor. Kanalizasyon sisteminin çalışmasını istiyor. Yolunun asfaltlanmasını istiyor. Bunlarda uzun zaman önce getirilmesi gereken hizmetlerdi. Bugüne kadar bu ücra mahallelere ulaşmayan bir hizmet var. Bizlerde özellikle yolun Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘Yol medeniyettir.’  anlayışı içerisinde biran evvel 2 yıl içerisinde bütün eski ismi ile köy yollarının şimdiki ismi ile mahalle yollarının hepsinin asfaltlanması hedefledik. Dolayısı ile vatandaşlarımızın yol, su, kanalizasyon, bazı mahallelerde park, çevre düzenlemesi, mezarlıklar ile ilgili talepler var. Bunlarda olmazsa olmaz taleplerdir. Yapılması gerekli hizmetlerdir. Gecikmiş taleplerdi, aradaki mesafeyi kapatacağız.” sözlerini kullandı.

TÜFENKÇİ, “ GÜRKAN MALATYA’YA VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU’

Karapınar Mahallesi ve Malatya genelindeki yatırımları değerlendiren Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi,” Bugün Malatya’nın en ücra köşelerinden birisindeyiz Başkanımla beraber. Sivas sınırına en son mahallemiz burası. Gerçekten Büyükşehir Belediye Başkanımız şahsında bütün ekibe teşekkür ediyorum. Gördüğünüz gibi her nokta sıcak asfaltlanmış. Malatya’ya yakışan, Ak Parti’ye yakışan bir köy konumundan, kırsal mahalle konumuna geldi. Sadece bura değil. Biraz önce 30 kilometrelik Yama Dağına çıkarken, asfaltı gördük. O kırsalda dahi 30 kilometre yapılıyorsa, diğer yandan Pütürge’nin Sakuşağı Dereboyuna gittiğimizde, Yeşilyurt’un Porga köylerine gittiğimizde kırsalına gittiğimizde hepsi bu şekli ile dizayn edilmiş yolları görüyoruz. Bu şunu gösteriyor. Ak Partinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde Selahattin Başkanımızın birlikte millete verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet tarihinde Malatya’ya yapılmayan asfaltın bu dönemde yapıldığını, kırsal mahallelere yapıldığını da görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

>> Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber