Ekonomi
Giriş Tarihi : 23-12-2020 11:32   Güncelleme : 23-12-2020 11:32

Kaçak Nakliyecilere Göz Yumuluyor

​​​​​​​Kayıt dışı taşımacılık yapan pikap ve kamyonetler için Maliye’den bir adım atılmadı. Maliye binasının etrafında konuşlanan bu araçlar için işlem yapılmazken, Kaçak Nakliyeciler vergiye tabi olmadan işlerini yürütüyor

Kaçak Nakliyecilere Göz Yumuluyor

Nakliye ve taşımacılık işlerini yapan pikap ve kamyonetler Maliye binasının etrafını çevreledi. Kayıt dışı taşımacılık yapan korsan pikaplar için Maliye'ye çağrıda bulunan bölge Esnafı, "Maliye Binasının etrafından onlarca araç var. Hiç mi kontrol edilmiyor. Maliye’nin etrafında korsan pikaplar var. Halen lastik tekerlekli traktörler Malatya’da seyir sefer yapıyor. Bu Maliye’nin görevi. Kaç defa şikayet ettik, plakalarını verdik. Esnaf kendisi de şikayet etti ama çıt yok. Maliye’nin etrafı bu pikaplarla dolu. Çıkıp ticari mi değil mi diye kontrol edilmiyor. Herkes bizler gibi koşturmuyor. Dışarıdan göründüğü gibi değil ki.” dedi.

TRAFİĞİ FELÇ EDİYORLAR

Gün boyunca hem yoldaki trafiği engellediklerini, hem de Esnafın işine engel olduğunu söyleyen Bölge Esnafı, “Uzun yıllardır devam eden bu sorun ile ilgili herhangi bir adım atılmazken, Vergi Dairesi ve Adliye’ye giden yol kayıt dışı çalışan Nakliyeciler nedeniyle kapanıyor. Çevre düzenlemesi ile birlikte çift şeritli hale getirilen yol, Kayıt Dışı çalışan nakliyecilerin yüzünden bir aracın zor geçebileceği hale geldi. Yetkililerden yardım istiyoruz. Hem güvenli olmayan yöntemlerle iş yapıyorlar, hem de bizlerin işlerine engel oluyorlar. Bu sorunun çözülmesi gerekiyor.” sözlerini kullandı.

Ebubekir Atilla