Malatya
Giriş Tarihi : 04-01-2021 18:24   Güncelleme : 04-01-2021 18:24

İyilik Kısıtlamadan Muaf Tutuldu

​​​​​​​ Malatya Genç Kızılay gönüllüleri 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında da mola vermedi. Yardıma muhtaç ailelere kuru gıda ve konserve yardımında bulunuldu.

İyilik Kısıtlamadan Muaf Tutuldu

Türkiye genelinde uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında herkes evinde otururken onlar iyiliğe kısıtlama olmaz diyerek yola koyuldu. Malatya Genç Kızılay gönüllüleri ellerinde Gıda kolileri ve konserveler ile daha önce muhtaç olduğu tespit edilen adresleri ziyaret etti.

Halkın ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında sosyal sorumluluk projeleri oluşturan Kızılay Malatya Şubesine bağlı Genç Kızılay gönüllüleri hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile birlikte Kent merkezinde ikamet eden yardıma muhtaç ailelere kuru gıda ve konserve yiyecek yardımında bulundu.

Türk Kızılay’ı olarak ‘İyiliğe Kısıtlama Olmaz’ sloganı ile çalıştıklarını aktaran Geç Kızılay Malatya İl Başkanı Furkan Dermanbey, haftanın her günü ve her saatinde gönüllü gençler ile birlikte iyilik yarışında olduklarını söyledi. Ülke genelinde gerçekleştirilen sokağa çıkma kısıtlamasında yanmayan ocağın ve yemek pişmeyen evin kalmaması için uğraş verdiklerini vurgulayan Başkan Dermanbey,” Türk Kızılay’ı Türkiye ve Dünya’da mazlumun sesine ilk yanıtı veren yardım kuruluşudur. Bizlerde özellikle ülkemiz içerisinde yardıma muhtaç vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için sokaklara iniyoruz. Gayemiz ocağı yanmayan ve aş pişirilmeyen ev bırakmamak.” sözlerini kullandı.

Son olarak Malatyalı gençleri Genç Kızılay çatısı altında yardım için gönüllü olmaya davet eden Geç Kızılay Malatya İl Başkanı Furkan Dermanbey,” Malatya’da üye sayımız her geçen gün artıyor. İyilik yarışında ben de varım diyorsanız gonulluol.org adresinden kaydınızı yaptırabilirsiniz. Unutmayın gönüllülükte rütbe olmaz.” dedi.  

Ebubekir Atilla