• DOLAR
  8,0887
 • EURO
  9,5494
 • ALTIN
  494,62
 • BIST
  1,1809

Hilal İle Haç’ın Savaşı

Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı saldırılarına “Hilal ile Haç ’ın Savaşı” benzetmesi kullanan Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, Birlik Vakfı gönüllüleri olarak Azerbaycan’ın yanında yer aldıkları mesajını verdi.

Hilal İle Haç’ın Savaşı

Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırıları sonucu, Azerbaycan Ordusunun haklı davasında yanında olduklarını belirten bir mesaj yayınladı. Başkan Ergül mesajın şu ifadelere yer verdi, “ Yirmi sekiz yıl önce Rusya’nın desteği ile Azerbaycan’a saldırarak Karabağ bölgesini işgal eden Ermenistan on gün önce tekrar saldırarak sözde barış görüşmelerini askıya almasıyla birlikte geçen otuz yılın ardından modern bir askeri güce ulaşan Azerbaycan, Ermenistan işgalindeki Karabağ bölgesini yeniden ele geçirip vatan topraklarına katmak için giriştiği savaşta büyük başarı kazanarak Karabağ da ilerlemeye ve işgal edilen birçok yerleşim alanlarını kurtarmaya başladı.

Minsk denen sözde büyük devlet olan ABD, Rusya ve Fransa geçen otuz yılda Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları bünyesine katmak ve bir oldu bittiye getirerek Karabağ’ın Ermenilerden kalmasını sağlamak için gayret göstermiş Azerbaycan’ı oyalamışlardı.

Azerbaycan şimdi büyük bir askeri başarı ile işgal edilen topraklarını kurtarmaya başlamışken Minsk denen güçler Azerbaycanı durdurma çabasına giriştiler.

Buna izin vermeyen Azerbaycan “Karabağ’ı geri almadan ateşkese uymayacağını” söylüyor.

Batı dünyasının Haçlı zihniyeti ile İslâm ve Türk devletlerine karşı besledikleri hain emellerine karşı Malatya Birlik Vakfı gönüllüleri olarak  Azerbaycan’ın yanında yer alarak kardeşlerimize destek veriyor her sahada siyasi ve askeri başarılarının devamını diliyoruz.”

>> Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber