• DOLAR
  8,1730
 • EURO
  9,6756
 • ALTIN
  500,51
 • BIST
  1,1831

Elif Avcı Sözünü Ne Zaman Tutacaksın

Elif Avcı Sözünü Ne Zaman Tutacaksın

Sen unuttun Ama Biz Unutmadık

Elif Avcı, 2009 yılı başında TRT tarafından yayınlanan ‘Sen Türkülerini Söyle’ adlı ses yarışmasına katılmış ve 4 aylık maraton sonunda 800 kişi arasından 1. Olarak çıkmış ve Malatya’nın gururu olmuştu.

İstanbul’da yaşayan ve yarışma öncesi destek ziyareti ailesiyle birlikte Malatya’ya gelen Elif Avcı’yı Malatya’nın yazılı ve görsel basını ile birlikte karşılamıştık.

İlk defa Malatyalı gazetecilerle bir araya gelen Avcı’ya ‘yarışmada Malatya türküsü okumuyorsun, bari burada bir tane oku dediğimizde, Malatya Türklerine fazla aşina olmadığını görmüştük. Ama yarışma finali öncesi elemede  ‘Beymail’ adlı barak okuyarak Türkiye’nin de gönlünü fethetmişti.

Basın toplantısının ardından, Ailesiyle Malatya’yı da gezen Avcı ilimizden ayrılmıştı.

Ancak….

Burada Malatya halkına verdiği bir söz vardı. Bu yaklaşık olarak 415 bin civarında İstanbul’da yaşayan, 400 Bin civarında diğer illerde yaşayan ve 773 bin de Malatya’da yaşayan olmak üzere Toplam 1 Milyon 400 bin Malatyalının oyunu almıştı.  Finalde ise’Arguvanlım’ ile çıtayı göğüslemişti.

Final öncesi yarışma Jürisinden Değerlendirme almak üzere Hemşerimiz Zerrin Özer’e ulaşamamıştım ama diğer Jüri Üyesi Sayın Orhan Hakalmaz’dan yarışma hakkında da bilgiler almıştım.

Bu kadar detay yeter şimdi gelelim asıl meseleye.

Sayın Elif Avcı. Meşhur olduktan sonra selam-sabah kesildi.

Ahde vefa diye bir şey var. Malatya’ya geldiğinde Malatya’daki yazılı ve görsel basın size olağanüstü bir destek sunmuş kamuoyu oluşturmuştu.

Karşılaşma esnasında verdiğiniz bir söz vardı. “Hemşerilerimi mahcup etmeyeceğim” dediniz. Nefesinize yüreğinize sağlık. Mahcup etmediniz. Yarışmayı birincilikle bitirdiniz.

Elif hanım. Değerli Hemşerim.

Malatyalı sizden bu güne kadar bir teşekkür bile duymadı. Duymamak bir kenara belki Malatya’ya da hiç gelmediniz.

Gerçi geçtiğimiz yıllarda İptal edilen bir Kayısı festivali vardı. Buraya 5 Milyon TL ücret isteyerek, Malum Otel ulaşım konusunu ısrarla belirtmiştiniz.

Asıl bomba burada. Siz sanatçısınız, Sizin dilinizle nasıl söylenir. Bilirsiniz bu türküyü ‘Sen unuttun ama ben unutmadım’ diye. Ağzınıza sağlık güzel de okursunuz. Biz de verdiğiniz sözü Unutmadık.

Burada verdiğiniz bir söz daha vardı

“Bundan sonra Malatyalıların hizmetinde olacağım. Hemşerilerim ne zaman davet ederlerse koşarak geleceğim. Yarışmada da Hemşerilerimi mahcup etmeyeceğim” demiştiniz.

Evet, Hemşerileriniz Mahcup etmediniz. Ama 1 Milyon 400 bin Malatyalıya vefa borcunuz olduğunu hatırlatmak istedim. Takip ettiğim Hiçbir Malatya etkinliğinde de size rastlamadım.

Şu Pandemi sonrasında, Malatyalı sizi Belediye binası arkasında kurulan bir sahnede görmek istiyor. Sayın Avcı, Eğer hakikatten Malatyalıysan ve Malatya’da bir söz vardır ‘Sözünün eri’ diye, sözünün de eriysen gerisi sana kalmış.

A.Vahap Kaygusuz (YAZI)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber