• DOLAR
  6,7368
  %1,85
 • EURO
  7,3003
  %1,25
 • ALTIN
  350,71
  %2,20
 • BIST
  8,2747
  %0,45

Zenginleşen Üretici Değil Bir Grup Rantçı

“Tarımın güçlü olduğu yerde bile insanlar açlıkla karşı kaşıya.” Diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bütün dünya kendi tarımını çiftçisini desteklerken bizimkiler gümrüğü kaldırıyor. 200 bin ton patates ithal ediliyor, gümrük yok. Sırbistan’dan et ithal ediliyor gümrük yok. Sonra da ‘ürünlerin fiyatı neden arttı?’ diyorlar. Zenginleşen ne Türk çiftçisi ne Türk halkı zenginleşen bir grup rantçı.” İfadelerini kullandı

Zenginleşen Üretici Değil Bir Grup Rantçı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,Yazıhan Belediye Başkan Adayı Niyazi Akıncı ile birlikte seçim çalışmalarına katıldı. Ağbaba ve Akıncı, Eğribük, Balaban,Tecirli, Dedekargın, Fethiye ve Karaca Mahallelerini ziyaret ederek 31 Mart seçimleri için destek istediler. Ağbaba Karaca Mahallesi’nde yaptığı konuşmada; “Bir seçim sürecine girdik. Malatya Büyükşehir Belediyesi adayımız Av. Soner Gökçe, geçmişte siyasi deneyimi olan bir arkadaşımız. Her kesimi kucaklayacak bir aday. Öncelikle Büyükşehir belediyesi için Soner Gökçe’ye oy vermenizi istiyoruz. Yazıhan  adayımız Yazıhan’da tanınan bir büyüğümüz, Sayın Niyazi Akıncı. Bürokraside görev almış devleti bilen, bürokrasiyi, yönetimi bilen bir arkadaşımız. Farklı kurumlarda görev yaptı ve son derece başarılı oldu. Biliyoruz ki Niyazi Akıncı Yazıhan’a hizmet için geliyor. Yılarca bürokraside edinmiş olduğu deneyimi Yazıhan’a aktarmaya geliyor” İfadelerini kullandı.

KARDEŞ BELEDİYE PROJESİYLE ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARDIK

Ağbaba; “ Niyazi Akıncı Yazıhan’a belediye başkanı olursa daha önce Arguvan ve Hekimhan’da gerçekleştirdiğimiz kardeş belediyecilik projesini Yazıhan için de gerçekleştireceğiz. Devletin vermediği ödenekleri kardeş belediye kapsamında belediyelerimiz verdi. Birkaç örnek vereyim, İzmir Karabağlar belediyesi aracılığı ile Adıyaman Şambayat Belediyesi’nin tamamını parke taşı yaptık.Buca Belediyemiz Kesmetepe’ye yardım etti. Mezitli Belediyemiz, Yaylakonak Belediyesi’ne hizmet verdi.Ataşehir Belediyemiz Arguvan’a, Beşiktaş Belediyemiz Hekimhan’a büyük katkılar sundu.Umarım Yazıhan’da Niyazi Akıncı belediye başkanlığını kazanır, biz de kendi ilçemize hizmet etme olanağı buluruz. Elimizdeki her türlü olanağı Yazıhan için kullanırız. Yazıhan’ı yaşanabilir bir belediye yapmak için elimizden geleni yaparız.Sadece kardeş belediye değil hem sosyal hem kültürel anlamda da her türlü desteği vereceğimizi bilinmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

BİZİM ADAYLARIMIZ PROJELERİNİ ANLATIYOR,  ONLAR ‘ZİLLET’TEN BAHSEDİYOR

31 Martta mahalli idareler seçimi gerçekleştirileceğini ancak seçimlerden çok farklı şeylerin konuşulduğunu kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,  “Seçimlerde muhtar adayları , belediye başkan adayları yapacaklarını söyler. İstanbul Belediye Başkan Adayımız Ekrem İmamoğlu ‘İstanbul’da bir tek yoksul bırakmayacağım’ diyor. Ankara adayımız projelerini açıklıyor. Bizde burada hem genel merkezimizin almış olduğu kararla hem belediyemizde çalışan işçilerimizin maaşlarını düzenleyeceğiz. Hem istihdamı artıracağız hem de yoksulluk sınırını altında kim kalıyorsa o yoksulluk sınırı gelirini belediyemiz tamamlayacak. Birçok vaadimiz var. Bu topraklarda ayırmaya değil birleştirmeye geliyoruz. Ayrım yapmaya değil kardeşliği güçlendirmeye geliyoruz. Din, dil,ırk hiçbir ayrım gözetmeyeceğiz. Hiçbir anlamda hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz. Diğer taraf ise ‘zillet’diyor, ‘çukur’ diyor, ‘tezek’ diyor. Akıllarına gelen tüm hakaretleri söylüyorlar.’Bu bir beka meselesidir’ diyor. Örneğin Niyazi Akıncı Yazıhan’da seçim alırsa Yazıhan yıkılacak mı? Nevzat bey seçimi kaybederse Yazıhan’ın bekası mı zedelenecek?”dedi.

ORANTISIZ BİR SEÇİM KAMPANYASIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ

“Orantısız kampanya ile karşı karşıyayız” Diyen Ağbaba, “ Sadece adaya karşı değil devlete karşı mücadele ediyoruz. Her yerde Recep Tayyip Erdoğan’ın resimleri. Erdoğan sanki Malatya Büyükşehire aday, sanki Yazıhan’a aday, sanki Doğanyol’a Pütürge’ye aday. Bizim büyükşehir adayımız Soner Gökçe kıt kanaat imkanlarla afiş yaptırdı. Bütün afişlerin kafası kesilmiş. Ama kendileri belediyenin imkanı ile her türlü kampanyayı yapıyorlar. Bizim cebimizden yapılıyor. Benden aldığı vergiyle belediye kendi afişini kendi billboardunu yapıyor. Bizim cebimizden harcadığın her kuruş sana haram olsun.” ifadelerini kullandı.

ZENGİNLEŞEN ÜRETİCİ DEĞİL BİR GRUP RANTÇI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; “ Geçen bir köye gittim cebinde 10 TL si olan 2 kişi çıktı. Türkiye yoksullaşmış. Malatya yoksullaşmış. Ne vaatte bulunacaksın. Tarımın güçlü olduğu yerde bile insanlar açlıkla karşı kaşıya. Dünyanın en pahalı mazotunu, ilacını, gübresini, elektriğini üreticiler kullanıyor. Bütün dünya kendi tarımını çiftçisini desteklerken bizimkiler gümrüğü kaldırıyor. 200 bin ton patates ithal ediliyor, gümrük yok. Sırbistan’dan et ithal ediliyor gümrük yok. Sonra da ‘ürünlerin fiyatı neden arttı?’ diyorlar. Zenginleşen ne Türk çiftçisi ne Türk halkı zenginleşen bir grup rantçı.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber