• DOLAR
  5,0413
  % 0,94
 • EURO
  5,8666
  % 0,70
 • ALTIN
  197,0880
  % -0,02
 • BIST
  95.218,58
  % -2,05

Yetkili Kurumlar Bayram Tedbirlerini Aldı

15-17 Haziran tarihleri arasında kutlanacak olan Ramazan Bayramı’nda, vatandaşların sorun yaşamamaları için yetkili kurumlar tarafından bir dizi tedbirler alındı. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da bayramın birinci günü, mezarlıklar başta olmak üzere Malatya genelindeki tüm hatlarda belediye otobüsleri ve trambüsler gün boyu ücretsiz hizmet verecek, ek seferler düzenlenecek, ekmek satış büfeleri bayramda açık kalacak. Çağrı merkezleri kesintisiz hizmet vermeyi sürdürecek, Huzurlu ve güvenli bir bayram için Emniyet İl Müdürlüğü de tedbirleri en üst düzeye çıkardı

Yetkili Kurumlar Bayram Tedbirlerini Aldı

15-17 Haziran tarihlerinde kutlanacak olan bayram tedbirleriyle ilgili olarak şu bilgiler verildi:

 

BELEDİYE OTOBÜSLERİ BAYRAMIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ

 

Bayramın birinci günü toplu taşıma araçları, mezarlıklar başta olmak üzere Malatya genelindeki tüm hatlarda gün boyu ücretsiz hizmet verecek. Ayrıca, MOTAŞ tarafından Şehir Mezarlığı hattına ek seferler konularak, vatandaşların daha rahat bir şekilde mezarlığa ulaşmaları sağlanacak.

 

İLGİLİ BİRİMLER BAYRAM SÜRESİNCE MESAİ YAPACAKLAR

 

Vatandaşların daha rahat ve sorunsuz bir şekilde bayramlarını geçirmeleri amacıyla Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan hizmet birimleri bayram süresince mesai yapacakları kaydedildi. Ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi de Bayram süresince hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar, gerektiğinde Çağrı Merkezi’nin 444 51 44 numaralı telefonunu arayabilecekler. Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlı çağrı merkezi de yine Ramazan Bayramında hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar su ve kanalizasyon ile ilgili şikâyetlerini 185 ve 377 74 44 numaralı çağrı merkezi numaralarını arayarak bildirebilecekler.

 

CADDE VE SOKAKLAR İLE CAMİ AVLULARI YIKANACAK

 

Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde bulunan tüm ana caddelerin temizliğini yaparak ana caddeleri yıkayacak. Ayrıca ana cadde üzerinde bulunan camilerin avluları ve Bayram namazı kılınacak mekânlar yıkanarak, cami çevrelerinde gerekli bakım ve temizlikler yapılacak. Şehir Mezarlığı, Mezarlık Camisi ve Şehitliğin çevresinde gerekli temizlikler yapıldıktan sonra gül suyu dökülecek. Ayrıca bayram süresince Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Atık Yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürlüğü tarafından ilaçlama ve bayat ekmek toplama ekipleri bayram süresince görev yapacaklar.

 

EKMEK SATIŞ BÜFELERİ BAYRAM SÜRESİNCE HİZMET VERECEK

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi MEGSAŞ Şirketine bağlı ekmek satış büfeleri Ramazan Bayramı süresince, vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. Bayram süresince Malatya Büyükşehir Belediyesi MEGSAŞ Ekmek Fabrikasına ait 17 büfe açık kalacak.

 

EMNİYETTEN BAYRAM TEDBİRLERİ

Malatya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vatandaşların Ramazan Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirmesi için bayram boyunca gerekli tüm tedbirlerin en üst düzeyde alınacağı belirtildi.
Ramazan Bayramına sayılı günler kala İl Emniyet Müdürlüğü de kentte oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için tedbirlerini almaya başladı. İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Malatya İl Emniyet Müdürlüğümüzce, vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı ve öncesini huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmeleri amacıyla 23 Haziran Cuma günü saat 17: 00’dan 27 Haziran Salı günü saat 24:00’a kadar ilimiz merkezinde ve ilçelerinde güvenlik önlemleri artırılarak, özellikle Asayiş Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri tarafından genel güvenlik önlemlerine ek olarak Ramazan Bayramı tatili boyunca gerekli tüm tedbirler en üst seviyede alınacaktır” denildi.
Açıklamada, asayiş yönünden, alışveriş merkezleri, pazar yerleri ve halkın yoğun olarak bulunduğu ana caddelerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı ekip sayısının arttırılarak denetim ve kontrollerin sıklaştırılacağı, şehrin hareketli noktalarının da yaya devriyeler, motorize ekipler, resmi ve sivil ekipler tarafından kontrol altına alınacağı belirtildi. Malatya halkının can ve mal güvenliğini en üst düzeyde tesis edebilmek, bayram öncesi, bayram günleri ve bayram sonrası olmak üzere il merkezinde meydana gelebilecek asayiş olaylarını önlemek ve meydana gelen olaylara ise anında müdahale etmek amacıyla, şehrin her noktasında asayiş önlemlerinin takviye kuvvetlerle güçlendirileceği bilgisi verildi.

KABİR ZİYARETLERİNDE GÜVENLİK VE TRAFİK TEDBİRİ

Açıklamada, arefe ve bayram günlerinde vatandaşların yoğun olarak ziyaretlerde bulunacakları şehitlik ve mezarlıklar civarında da gerekli güvenlik ve trafik tedbirleri alınacağı ifade edildi. Açıklamada, trafik yönünden alınacak tedbirlerle ilgili olarak ise, “23 Haziran Cuma gününden başlayarak 27 Haziran Salı günü sona erecek olan Ramazan Bayramı tatili süresince meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek, vatandaşlarımızın bayramı aileleri ve yakınları ile birlikte güvenli bir trafik ortamında geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm trafik tedbirleri alınacaktır. Arefe ve Bayram günlerinde mezarlıklarda oluşabilecek trafik yoğunluğuna yönelik şehitlik ve mezarlıklar civarında gerekli görevlendirmeler yapılmıştır. Bayram süresince İlimizde üzücü kazaların meydana gelmemesi için motorize trafik ekiplerimiz, MOBESE görevlilerimiz, motosikletli ekipler ve yaya görevlilerimizin yol ve trafik durumuna göre denetimleri devam edeceğinden vatandaşlarımızın seyahatleri süresince başta emniyet kemeri kullanımı ve hız sınırlarına riayet etmek gibi trafik kurallarına eksiksiz olarak uymaları gerekmektedir. Şehirlerarası otobüs terminalinde trafik görevlilerimiz tarafından, ilimize giriş ve çıkış yapan otobüslerin denetimleri yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber