• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Yeşilyurt’tan ‘Kalbimiz Sokak’ta Atıyor’ Etkinliği

Yeşilyurt Belediyesinin doğadaki tüm canlıların yaşam hakkına sahip olduğu bilincini toplumda hâkim kılmak ve özellikle çocuklara hayvan sevgisini aşılamak adına başlattığı ‘Sev Beni’ ve ‘Şanslı’ isimli sosyal sorumluluk projelerini tanıtmak amacıyla düzenlediği ‘ Kalbimiz Sokak’ta Atıyor’ etkinliği yoğun ilgi altında gerçekleşti

Yeşilyurt’tan  ‘Kalbimiz Sokak’ta Atıyor’ Etkinliği

Dünya’da ve ülkemizde son dönemlerde sosyal medyada dolaşan hayvanlara yapılan işkence görüntüleri ve toplu tepkiler sonrası hayvan sevgisinin toplumda yaygınlaşması ve hayvanların sahiplenilmesini hedefleyen ‘Sev Beni’ ve ‘Şanslı’ projelerinin tanıtım etkinliği eski Belediye Binası meydanında gerçekleştirildi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ev sahipliği yaptığı etkinlik, AK Parti Malatya Milletvekillerinden Öznur Çalık, Ahmet Çakır ve Hakan Kâhtalı’nın yanı sıra AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, sivil toplum ve meslek örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları, yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş tarafından ilgiyle takip edildi.

HAYVAN ŞİDDETİNE BAKANLIK EL ATTI

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık; “Kıymetli başkanım çok önemli iki projeye imza atıyor. Özellikle çocuklarımızın, hayvan sevgisini kazanması, hayvanlara dokunması ve onları sevmesi çok önemli. Özellikle son dönemlerde hayvanlarımıza yönelik yapılan canice hareketleri hepimiz şiddetle kınıyoruz. Yerel yönetimlerin başlattığı bu projelerle birlikte bizde mecliste cumhurbaşkanımızın talimatıyla, adalet bakanımızın yapmış olduğu çalışmayla hayvanlara uygulanacak şiddetin önlenmesi için ciddi yasal düzenlemelerin yapılması için çalışma yapıyoruz. Adalet bakanımız çalışmayı tamamlamış vaziyette. İnşallah milletvekilleri olarak bizler de bu teklifi meclise getireceğiz. Hayvanlarımızın korunması konusunda alınması gereken tedbirleri ve şiddet uygulandığında verilmesi gereken cezaları meclisimizden geçireceğiz”

Dünyaya umutla bakan çocukların empati ve hoşgörü duygularının geliştirilmesi, hayvanlarla ilişkilerinin daha güçlü olması ve sorumluluk duygularının geliştirilmesi amacıyla  ‘Kalbimiz Sokak’ta Atıyor’ adı altında düzenlenen tanıtım etkinliğinde Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi’nden getirilen kedi, köpek, kuş ve tavuklar, oluşturulan özel alanda vatandaşlarla buluşturuldu. Doğanın küçük ve sevimli canlılarına özellikle çocukların ilgi ve yakınlığı dikkatlerden kaçmadı. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla başlattıkları ‘ Sev Beni’ ile ‘ Şanslı’ projelerinin toplumda farkındalık oluşturacak örnek projeler olduğunu söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,  ‘Kalbimiz Sokak’ta Atıyor’ etkinliğine gösterilen yoğun ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

“SEVİMLİ CAN DOSTLARIMIZI HALKIMIZLA BULUŞTURDUK”

Kent yaşamı içerisinde hayvanlardan uzak kalan çocuklar başta olmak üzere diğer tüm vatandaşlara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla iki önemli projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Şehirleşmenin çok hızla geliştiği günümüz dünyasında insanlarımızın evcil veya sokak hayvanlarından uzak bir şekilde yaşamak zorunda kaldığı bir ortamda hayvanlarımızı tanıtmak, hayvan haklarını anlatmak ve özellikle çocuklarımızın erken yaşlarda hayvanlarla tanışmasını sağlamak adına ‘Sev Beni’ ve ‘Şanslı’ projelerimizi kıymetli hemşerilerimizle buluşturduk.  İlçemizdeki bütün ilkokullarda çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak adına eğitim programları düzenliyoruz, okullarımıza kedi, köpek ve kuşları götürerek çocuklarımızla buluşturuyoruz. Çocuklarımız bu etkinlikler sayesinde hayvanlara dokunuyorlar, seviyorlar ve onlarla birlikte vakit geçiriyorlar.  Sosyal sorumluluk projelerimiz ile doğada yaşayan tüm canlıların hak ettikleri yaşam koşullarına sahip olmasını hedefliyoruz. Çocuklarımızın hayvanlarla birlikte vakit geçirmelerine imkân tanımak adına ‘Kalbimiz Sokak’ta Atıyor’ adı altında düzenlediğimiz etkinliklerde bir yandan ilçemizdeki sokak hayvanlarının sahiplenilmesi, korunması ve tedavileri hakkında hemşerilerimize bilgi verirken, diğer taraftan özel kafeslerde alana getirilen küçük ve sevimli can dostlarımızı halkımızla buluşturduk. Evcil hayvanlarla güzel vakit geçiren çocuklarımızın hayvanlara olan ilgileri ve sevgileri bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Hayvan haklarının korunması noktasındaki sıkıntıları bu tür projelerle giderebiliriz, üzerimize düşen sorumlukları yerine getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber