• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Yeşilyurt’ta ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ Programına Tam Destek

Yeşilyurt’taki market ve bakkallarda devam eden rutin denetim çalışmalarına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, vatandaşların ekonomik çıkarlarını korumak için denetimleri yoğunlaştırdıklarını, döviz kurlarındaki hareketliliği bahane ederek haksız kazanç yoluna gitmek isteyenlere fırsat vermemek adına rutin denetimlerine devam edeceklerini söyledi

Yeşilyurt’ta ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ Programına Tam Destek

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ’ın da yer aldığı denetim çalışmaları sırasında, marketlerde ki rafları dolaşarak etiketleri inceleyip fiyat artışı, gramaj kontrolleri ve etiket denetimlerini yaptı. Alış veriş yapan vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Çınar, market raflarından rastgele seçtiği bazı ürünlerin etiket fiyatları ile kasa fiyatı ve geçmiş ayların fiyatlarını karşılaştırdı.

“USULSÜZ FİYAT ARTIŞLARINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Yeşilyurt genelinde bu tür denetimlerin rutin olarak gerçekleştiğini ancak son zamanlarda döviz kurlarındaki hareketliliği bahane ederek, ürünlerin fiyatlarında meydana gelen dalgalanmalara karşı günlük denetimleri arttırdıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, vatandaşların ekonomik çıkarlarını korumak için denetimleri yoğunlaştırdıklarını, bu kapsamda fırsatçılara meydan vermeyeceklerini ifade etti. Usulsüz fiyat artışlarına izin vermeyeceklerini söyleyen sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “ Tevfik Temelli caddemizdeki market ve bakkallara yönelik sürdürülen rutin denetim çalışmalarına katıldık. Ticaret İl Müdürlüğümüz ürünlerin etiket ve kasa fiyatlarıyla ilgili her hangi bir sorun var mı yok mu ona bakıyorlar, bizler de özellikle hijyen başta olmak üzere gıda ve kasap reyonuyla ilgili denetimleri yapmaktayız. Ticaret İl Müdürlüğümüzle birlikte haftanın üç günü bölgemizdeki bütün esnaflarımızı ziyaret edeceğiz. Marketlerin raflarındaki ürünlerin üretim koşulları, fiyat etiketleri, etiket ve kasada fiyat farkı olup olmadığı bu ziyaretler sırasında denetime tabi tutulacak. Ürünlerin alım ile satım arasında ki dengesiz fiyat farklılıklarının önüne geçmek adına yapılan denetimlerde gerek gramaj gerekse de fiyat kontrollerini çok özenle yapılmaktadır. Döviz kurlarındaki hareketliliği fırsata çevirmek isteyenlere fırsat vermemek ve stokçuluk yapanların engellenmesi adına yaptığımız denetimler vatandaşlarımızın ekonomik çıkarlarını korumak içindir.” dedi.

“HAKSIZ KAZANCIN ÖNÜNE GEÇMEK ADINA DENETİMLERİMİZİ ARTIRDIK”

Haksız kazanç elde edilmesinin önüne geçmek adına denetimlere ağırlık verildiğini söyleyen Malatya Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ ise, “Malatya genelindeki bütün işyerlerine yönelik  sürdürdüğümüz denetlemeler kapsamında haksız kazanç elde ettiğini tespit ettiğimiz firmaları da Bakanlığımızın Reklam Kuruluna gönderdik. Fiyat etiketleri hususunda gördüğümüz eksiklikler üzerine idari yaptırımlarımıza devam etmekteyiz.” diye konuştu.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber