• DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10

“Yerli Üretim, Milli Tüketimle Sorunlar Aşılır”

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından Doğu Anadolu Bölgesi İftar programı gerçekleştirildi. Program konuşan TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Gümüş, “Ülkemiz bir ekonomik saldırı içerisinde bunu hepimiz yakinen biliyoruz. TÜMSİAD olarak çözümüm IMF ve uluslararası verilerden değil Türkiye’nin kendi dinamikleri içerisinde kendi değerleriyle yerli ve kaliteli üretip milli tüketimi ile bu sorunları aşacağımıza inanıyoruz. Biz TÜMSİAD olarak her zaman üretimden yana olduğumuzu hiçbir zaman durmadan üreteceğimizi her platformda dile getiriyoruz. Durmak yok üretmeye devam diyoruz.” dedi

“Yerli Üretim, Milli Tüketimle Sorunlar Aşılır”

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından Doğu Anadolu Bölgesi İftar programı yapıldı. Programa Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, TÜMSİAD Genel Sekreteri Dr. Osman Kurtkan, İdari ve Mülki Amirler, sanayici ve iş adamları ile basın mensupları katıldı.

Programda konuşan Vali Aydın Baruş, “TÜMSİAD gerçekten Türkiye’nin müstesna kuruluşlarından birisi. Özellikle ekonomiye katkısı ve üretim ekonomisi üzerine söylemleri ülkemiz adına önemli. Malatya’da da bu kapsamda iş insanlarımızın örgütlenmesini önemli görüyoruz. Malatya’da ve Türkiye’de bu ekonomi anlayışı ile sağlam bir ekonomiye kavuşuruz. İş insanları ülkemizin bağımsızlığı için çok önemli, çünkü ülkelerin bağımsızlığı sadece savaşlarla olmuyor. Bugünün dünyasında artık ekonominiz güçlü ise askerinizde güçlü oluyor. Modern silahlar üretebiliyorsanız, savunma sanayinin güçlü oluyor. TÜMSİAD gibi işadamları derneklerinin dünya çapından temsilcilik açması ve dünya ticaretine girmesi bu kapsamda önem taşıyor, kendilerini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Güzel bir tablo manevi değerlere bağlı bir sektörle sanayi sektöründe gayret eden iş adamalarımızla bir arada olmak bizleri memnun etmiştir” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan şunları dile getirdi, “TÜMSİAD hem Malatya hem de Türkiye genelindeki çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Malatya’da 14 aylık süreçte kastettiği mesafe çok iyi. TÜMSİAD Malatya’da ekonomin lokomotifi olacaklar. İlimizde hem üretirken diğer taraftan istihdam katkısı sağlayacaklardır diye düşünüyorum. Hakikaten üretim hem kendi ekonomimiz açısından hem de genel anlamdaki ekonomimiz açısından önemli bir unsurdur. Tabi yapmış olduğu katma değer ve sağlamış olduğu istihdam bizim için çok önemlidir. Ülkemizin geçtiği şu dar boğazlık sürecinde birbirimize istihdam oluşturmak ve üretim yapmak gerçekten önemlidir. Bir belediye başkanı olarak bundan sonraki süreçlerde müteşebbislerin önündeki engelleri noktasında elimizden gelen cabayı, gayreti göstereceğimizi ifade etmek istiyorum.”

“KALİTELİ MİLLİ ÜRETİM, MİLLİ TÜKETİM İLE SORUNLARI AŞARIZ”

Ülkenin ekonomik yönden gelişiminin üretimi arttırmada olduğunu dile getiren Tüm Sanayici Ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Malatya Şube Başkanı Murat Gümüş, “TÜMSİAD geleneksel Doğu Anadolu Bölge iftarına hepiniz hoş geldiniz. Ülkemiz bir ekonomik saldırı içerisinde bunu hepimiz yakinen biliyoruz. TÜMSİAD olarak çözümüm IMF ve uluslararası verilerden değil Türkiye’nin kendi dinamikleri içerisinde kendi değerleriyle yerli ve kaliteli üretip milli tüketimi ile bu sorunları aşacağımıza inanıyoruz. Biz TÜMSİAD olarak her zaman üretimden yana olduğumuzu hiçbir zaman durmadan üreteceğimizi her platformda dile getiriyoruz. Durmak yok üretmeye devam diyoruz. Burada bizlerde Anadolu’nun sermayesini küresel sermayeye taşıyabilmek için Anadolu insanini üretimini Türkiye geneline yaymak için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bundan dolayı bu çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Programa genel merkezde katılan TÜMSİAD Genel Sekreteri Dr. Osman Kurtkan ise, “Başı rahmet ortası mağfiret sonu cehennemden kurtuluş olan bu mübarek ay vesilesiyle iftarımıza hoş geldiniz. Biz TÜMSİAD olarak hakikaten üretmeye devam sloganıyla 2019 senesinde bazı süreçler olacaktır. Bugün bir medeniyet karmaşasıdır bu bitmeyecektir biz öyle görüyoruz. Üzerimize düşeni sonuna kadar yapmaya hazır neferleriz. Bunun için daha çok üretmeye, çalışmaya, gayret etmeye hazır olmalıyız. Malatya bu şiar üzerine devam etmektedir. 2019 yılını TÜMSİAD olarak üç konu üzerinde projelendirdik” dedi.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber