• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84

“Yerel Kalkınma AK Parti’yle Geldi”

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, “Bu yerel seçimde Malatya olarak yine güçlü çıkmak istiyoruz. Türkiye’de bugüne kadar seçimler, sadece yerelde bir seçimin çok ötesinde anlam ifade ediyor. 31 Mart seçimleri de öyle. Yerelde en doğru belediye başkanımızı seçmeye gayret edeceğiz ama bir yandan da bu seçim sonuçları Türkiye’nin şuana kadar yürütmüş olduğu birçok mücadele açısından da önemli” dedi

“Yerel Kalkınma AK Parti’yle Geldi”

Milletvekili Çakır, Malatya’daki temasları kapsamında, Memur-Sen İl Temsilciliği’ni ziyaret etti. Çakır, Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Bingöl ve şube başkanlarıyla ülke ve Malatya gündemini değerlendirerek, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimin önemini istişare etti. Memur-Sen’in hem kendi alanında kendi üyelerine karşı başarılı çalışmalar yaptığını hem de ülkeyi geleceğe taşıyacak sorunlara, geçmişe, değerlere sahip çıktığını ifade eden Çakır, “Memur-sen güçlü bir sivil yapılanma. Güçlü bir sendikamız. Bizlerde her zaman sendikacılığa önem verdik. Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere AK Parti sendikacılığa büyük önem verdi ve her zamanda istişare ediyoruz” dedi. Milletvekili Çakır, yeniden bir seçim sürecine girdiklerini kaydederek, şunları söyledi: “AK Parti olarak sadece seçim süreçlerinde sahada olan bir anlayış değiliz. Her zaman halkın içerisinde olan, halkı temsil eden, vatandaşımızın derdini dert edinmiş, halk için siyaset yapan bir anlayışız. Önümüzde bir yerel seçim var. Bende Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Malatya’mıza 9 yıl hizmet ettim. Malatya belediyecilik hizmeti anlamında çok önemli yatırım ve hizmetler aldı.”

Türkiye’de büyük bir gelişme, kalkınmanın olduğunu dile getiren Çakır, “Büyük reform ve projelerin yürütüldüğü, ekonominin büyüdüğü bir dönemi yaşıyoruz. Tabi bununla birlikte yerel yatırımların, kalkınmanın da yakalanması gerekiyor. Yerel gerçekten AK Parti anlayışıyla güçlendi. Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında başlatmış olduğu o yerel kalkınma ve ‘hizmet için varız’ ile başlayan bir anlayıştı. Şehirlerin kimliğini değiştirdi. Şehirlerin yaşanabilir bir şehir haline gelmesini sağladı. Alt yapılar, üst yapılar, fiziki yapılanmalar, sağlıklı planlamalar, geleceğe dönük kent düşüncesiyle kentlerimiz Avrupa’yla yarışır, Avrupa’nın çok daha ötesinde başarılı, yaşanabilir kentler oldu. Yerel başarı ve kalkınma AK Parti’yle geldi” şekline konuştu. Çakır, 31 Mart’ta Türkiye’nin önemli bir seçim yaşacağını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yerel seçimde Malatya olarak yine güçlü çıkmak istiyoruz. Türkiye’de bugüne kadar seçimler, sadece yerelde bir seçimin çok ötesinde anlam ifade ediyor. 31 Mart seçimleri de öyle. Yerelde en doğru belediye başkanımızı seçmeye gayret edeceğiz ama bir yandan da bu seçim sonuçları Türkiye’nin şuana kadar yürütmüş olduğu birçok mücadele açısından da önemli. Türkiye’nin yürüttüğü bir çok mücadele var. Farklı farklı terör yapılarıyla, vesayet odaklarına karşı yapılan mücadeleler var. ‘Beşli çete’ denilen bir vesayet yapısı vardı. Bunlar sizlerin gayretleriyle yıkıldı ama cumhurbaşkanımızın onurlu ve dik duruşu ülkenin kendi ayakları üzerinde durmasını sağladı. Demokratikleşme noktasında atılmış adımlar var. Bu iç vesayetlerin beşli çeteyle sınırlı olmadığını biliyoruz. Esas bunların geri planında bunları yöneten üst akıl vardı. Artık insanlarımız daha bilinçli, olayların sadece haberlere yansıdığı şekliyle olmadığını bunun perde gerisini görebilen bir anlayışta. Bunun gerisindeki olayları da çok iyi biliyoruz.”

Türkiye’nin bir yandan terörle mücadele ederken her alanda büyümesini sürdürdüğünü de kaydeden Çakır, “Aslında bu terör örgütlerinin birer taşeron olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla Türkiye’nin gerçekten yılmadan, olayları normal karşılamadan mücadele sürecinin devam etmesi gerekiyor. Bu kalkınmanın, terörle mücadelenin devam etmesi gerekiyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber