• DOLAR
  7,7086
 • EURO
  8,9970
 • ALTIN
  462,60
 • BIST
  1,1668

Yem Maliyetleri Gözden Geçirilmeli

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya Kırmızı Et Üreticileri Birliği’ni ziyaret etti.  Birlik Başkanı Mehmet Taneli ’den üreticilerin sorunlarını dinledi. Taneli özellikle yem fiyatları üzerinden üreticileri sıkıntıya sokan oluşumlar olduğunu söyleyerek, küspe fiyatlarının yüksek olduğunu, bunun yanında, arpa ve saman fiyatlarının bazı spekülatörler tarafından özellikle yükseltildiğini söyleyerek Milletvekili Çakır’dan yetiştiriciler adına yardım talebinde bulundu

Yem Maliyetleri Gözden Geçirilmeli

Milletvekili Ahmet Çakır, Birlik Başkanı Mehmet Taneli ’den üreticilerin sorunlarını dinledi. Taneli özellikle yem fiyatları üzerinden üreticileri sıkıntıya sokan oluşumlar olduğunu söyleyerek, küspe fiyatlarının yüksek olduğunu, bunun yanında, arpa ve saman fiyatlarının bazı spekülatörler tarafından özellikle yükseltildiğini söyleyerek Milletvekili Çakır’dan yetiştiriciler adına yardım talebinde bulundu.

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Türkiye üzerinde son 2 yıldır algı operasyonları oluşturulmaya devam edildiğini söyledi. Çakır, Türkiye’de üzerinde algı oyunları ile siyaset yapmaya çalışanların her zaman bulunduğunu, oynanan oyunların benzerini geçtiğimiz yıl patates ve soğan fiyatlarının özellikle yükseltilmesinde görüldüğünün altını çizdi.

ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN TARIM ÜRÜNLERİNİN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ

Çakır konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı. “Vatandaşın üzerinden, ürünün üzerinden bir takım spekilasyonlar yaparak, algı oyunları yaparak siyaset yapmaya çalışanları her zaman görüyoruz. Haliyle bunların ülkemizin geleceği için tarım, tarım ürünleri ve hayvancılık için ne anlama geldiğini çok çok iyi biliyoruz.  Bu anlamda AK Parti hükümetleri döneminde tarım alanında ciddi çalışmalar ve yatırımlar yapıldı. Yapılmaya da devam ediyor. Bunların stratejik önemini biliyoruz ve hiçbir zamanda bunlar önemini kaybetmeyecek.  Bundan dolayı hükümetimiz tarım alanında çok ciddi yatırımlar yapıyor. Türkiye deki tarıma verilen önemi dünyada ve Avrupa’daki büyüme ölçeğine baktığımız zaman görebiliyoruz ama henüz bu konularda istenilen noktalara gelinmediğini biliyoruz.  mi? Daha alınması gereken teşviklerle, gelişmesi gereken birçok alan var. Bu ve benzeri durumlar içinde geçtiğimiz yıllarda da yaşandı”  diye konuştu.

YEM MALİYETLERİNİ DÜŞÜRMEK İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Küspe, Arpa, Saman yemlerin üreticinin en fazla ihtiyaç duyduğu ürünler olduğunu vurgulayan Çakır; “Bizim asıl sorunumuz, üreticilerimizin girdi maliyetlerini artıran, arpaydı samandı. Bu ürünlerin maliyetlerinin yüksekliği ve bunlarla da ilgili hükümetinizin aldığı önemli tedbirler var. Malatya’mızda yapılan barajlarla sulama ya açılan yeni bölgelerle tarım alanında daha iyi bir yere gelmeye çaba gösteriyoruz.  Bu amaçla hükümetimizin aldığı bir dizi tedbirler de var. İlimizdeki hayvan varlığı rakamlarına baktığımız zaman 180 bin kadar büyük baş hayvan 380 bin civarında küçük baş hayvan var. 20 binin üzerinde de işletmemiz görünüyor.  Haliyle geldiğimiz nokta çok iyi ama buradaki üreticilerimizin kar etmesi çok önemli. Bunu yem ve diğer konularda olsun ticari amaçlı kullanılan stok amaçlı kullanılan üreticileri zor durumda bırakacak gelişmelerin karşısında da erken tedbirler hemen alınıyor. Türkiye deki enflasyon oranları yeni açıklandı. yüzde 12’nin altında bir enflasyonun olduğu ortaya çıktı. Bir önceki dönem de yaşanan krizin etkilerinin de yansıdığını biliyoruz. Bunlarla ilgili gelişmeleri takip edeceğiz sizlerin yanında olmaya çalışacağız.”

A.Vahap Kaygusuz  (Videolu)

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber