• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Yazihan Türkmenleri Zulme Sessiz Kalmadi

Yazihan Türkmen Dag Köyleri Dernegi Baskani Israfil Çatalkaya ve yönetim kurulu dernek binasindaki basin açiklamasiyla Rusya'nin Türkmenlere karsi yapmis oldugu zulmü Malatya'da faaliyet gösteren bazi STK temsilcileriyle kinadi. Çatalkaya'nin Akilli Ol Putin sözleri dikkati çekti

Yazihan Türkmenleri Zulme Sessiz Kalmadi

 

SESSIZ KALMAYIN

Dernek Baskani Çatalkaya, “Dünyada zulüm ve iskence altinda cigerimizi yakan can kardeslerimiz soy kardeslerimiz ve Din kardeslerimizin çektikleri bu acilari biraz hafifletmek ve onlarin dili olup acilarini ve çektiklerini vicdani olan insanlara duyurmaktir. Birlesmis Milletlere, ABD’deki lerin vicdan sahibi Akil insanlara, Rusya’da vicdani olan DUMA’da yetkili kisilere, AB Birligi ülke liderlerine sesleniyorum. Buna daha fazla seyirci kalmamalari gereklidir. Akan kanin durmasi ivedi ve önceliklidir. Eger daha fazla seyirci kalirsaniz bu Kan sizi de bogacaktir. Bu mazlum insanlarin ahi 3. Dünya savasina sebep olur. Daha önce Libya’da, Misir’da Yemen’de vb. Ortadogu ülkelerinde oldugu gibi bu ülkelerin ahi tutmus 1. ve 2. Dünya savasi baslamistir. Dünyada vicdani olan insan sevgisini kaybetmeyen, tüm devlet kurum ve kuruluslara, STK’lara ve Hükümetlere sesleniyoruz; ‘gelin bu zulme seyirci kalmayalim. Insanlar zulmü görmesin, çocuklar yetim kalmasin, analar gözyasi dökmesin, Aylan bebekler ölmesin.’ Bu olaylara daha fazla seyirci kalip akan kani durdurmamalari halinde 3. Dünya savasinin çikmasi kaçinilmaz olacaktir. Bunu görmek için Tarih profesörü olmaya gerek yoktur. Bu zulüm bardagin son damlasina gelmistir. Mazlum insanlara biraz daha seyirci kalmaniz halinde unutmayin ki 3. Dünya savasini besleyecektir. Biz savasmayacagiz diyemezsiniz. Bu olaylarda en zararli çikan Rus halki olacaktir. 2. Dünya savasinda Rusya’ya ABD yardim etti. Bu defa Amerika size yardim etmez. Siz bitene kadar savas ta devam eder. Süpürgecinin dedigi gibi Akilli ol Putin Rus ve Türk halkinin kaderi ile oynama. Rus halki köklü bir millettir. Ama Türk ve Türkmen halki bir aileden, aile içi tartismadan çikan 7 kardestir. Gittikleri her yerde devlet kurmuslardir. Onun için Türkmen, Kazak, Çeçen, Azeri, Özbek, Kirgiz, Uygur’lar olarak 7 kardes 7 devlet olmustur. Dünyada kiyamete kadar Rus halki da kalacaktir Türk Halki da kalacaktir. Aksi düsünülemez. Tabiatin kuralina aykiridir. Rusya’nin güçsüz olusu tek kanatli uçaga benzer dengeler bozulur. Bundan tüm dünyada zarar görür. Akilli ol Putin. Hükümetimizin aldigi bazi uygulamalari takdir ediyoruz. Türkmenler için aldigi kararlari destekliyoruz. Türkmen kardeslerimizin ve Ortadogu’da ezilen dünyanin her bir kösesinde zulme ugrayan bütün halklarin haklarini koruma mücadelesinin sonuna kadar yanindayiz. Destekliyoruz. Tüm Müslüman Islam aleminin Mevlid-i serifi kutlar hayirlara vesile olmasini Cenab-i Hak’tan dilerim” diye konustu.

Suriye Türkmen Meclisi Lojistik ve Koordinasyon Temsilciligi öncülügünde toplanan yardim kampanyasina destek veren Türkmen Bagimsizlik Hareketi Türkiye Temsilciligi, Türkiye Emekli Astsubaylar Dernegi, Türkiye Harp Mamulü Gaziler, Sehit Dernegi, Dul ve Yetimler Dernegi Subesi, MHP Il Baskanligi, MHP Battalgazi Ilçe Kadin Kollari Baskanligi Suriye Türkmen Meclisi Lojistik Koordinatörü Veysel Sahin, Suriye Türkmen halki ve meclisi adina “Hak batil mücadelesinde hak cephesinde olan Türkmen cephesi olarak, Yukarida adi geçen fedakar ve vefakar kuruluslara minnetle ve sükranla tesekkür ederiz” dedi.

 

 

 

>>Haber Foto: Kayhan INCEOGLU

          

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber