AYNI NAKARAT…HAKEMMMM

6.2.2018

Mehmet Saydam

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Haftalardır başarılı bir yükselişe  hakem faktörü ile birlikte dur dedik.

Aslında Antalya spor maçı iş kazası olarakta adlandırılabilecek bir karşılaşma idi.

Defans hattında Mina ,nın yeride Macedo ile başlamak risk olarak düşünülebilsede tercih tabiki Erol hocanın dı. Bu risk henüz maçın başında zamanlama hatası ile ceza sahasında yapılan hareket penaltı ile cezalandırılınca adeta maça bir sıfır yenik başlamamıza neden oldu.Oysa haftalardır birbiriyle uyumlu bir görüntü çizen Sadık Mina ikilisi ile başlanabilse daha verimli olabilirdi Macedo nun maç eksiği ve arkadaşları ile uyumunu henüz eksik olunca bu eksiklikler öne çıkan faktörlerin başında geldi.

Golden sonra maçta dengeyi sağlayıp ilk yarıda beraberliğide bulunca paniğe kapılan taraf ev sahibi Antalya spor oldu.İkinci devre de bizim baskımız ve üstünlüğümüzü bekler iken maçın önüne türk futbolunda iki farklı maç yöneten hakem Cüneyt Çakır çıktı.

İssiam a gösterdiği kırmızı karttan sonra deplasmanda bir kişi eksik mücadele etmenin zorluğunu anlatmaya gerek yok bir de buna üçüncü golün başlangıcında ki ofsayt bayrağının kalkmaması eklenince kaybedilen maçın faturasını bir başkasına yüklemek insafsızlık olurdu.

Daha önce bir çok kez dile getirmeye çalışmıştık Cüneyt çakır dünya futbolunun önemli hakemlerinin başında gelen bir isim ancak türkiye de yönettiği maçlarda ya maçı hafife alıyor yada bilgisi bu kadar Şimdi şunu sorabilirsiniz?dünyanın en önemli karşılaşmalarında başarılı düdükler çalabilen birinin bilgisinden mi şüpheleniyorsun? Diye…Evet şüpheleniyorum.Çünkü Avrüpa da oynanan maçlar çok daha kolay büyük takımlar veya ülke futbolcuları futbolu bildiği ve amaçlarının futbol oynamak olduğu için neredeyse hakemsiz de bu oyunu oynayabildikleri için Avrupa da maç yönetmek çok daha kolay oluyor. Bu bizim alt ligler içinde geçerli süper lig maçlarını yönetmek amatör maçlardan daha kolay çünkü alt liglerde futbolcu galip gelmek için her yolun mübah sayıldığı için kural kaide tanımak sızın sahaya çıkıyor üst liglerde teknik eğitimini ve kural bilgisini almış oyuncular mücadele ediyor böyle olunca da süper lig ve 1.ligde düdük çalmak çok daha rahat hiç bu lglerde hakemin dayak yediğini gördünüzmü oysa amatör maçlarda yüzlerce gördük.

Ulusal Gazeteler
22 Şubat 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar