NOKTALARI NOKTALADIK.

2.1.2018

Nasuh Boztepe

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır


Daha önceleri yazmıştım. Siyasi partiler iktidar olmak için kurulurlar. Ana muhalefet partisi ise iktidar adayıdır. Yıllarca “Ben ana muhalefetim” diye övünülmez.

Başkanlık sistemi bütün partilerin, iki ayrı yerde toplanması gerektiğini ortaya koydu. Küçük partiler, iki büyükle anlaşmak zorundadır. Başka tercih ve seçenek yoktur. NOKTA.

Belediye seçimlerinde ise her partinin gayreti ve ümidi vardır.

İktidara talip olan ana muhalefet partisi her şeye “HAYIR” demez. Doğru, iyi ve güzel projelere, icraatlara “EVET” der. Yanlışlara tepki gösterir. Çözümcüdürler. Projeleri vardır.

“HER ŞEY DEVLET VE MİLLET İÇİN” düsturu geçerlidir.

Ülkemizdeki ana muhalefet partisi hiçbir konuda hükümete destek vermemektedir. Hakaret, iftira, jurnal ve karşılıksız boş vaatlerle icraatları sabote etmektedir. Sayın Genel Başkan ve bazı Milletvekilleri işi daha da ileri götürmektedir. En son Sayın Engin ALTAY “Hükümet dünyanın en doğru işini yapsa bile yanında olmayız. İnsanlar bunun için bize rey verdi” diyor. İktidar düşmanlığını Sayın Cumhurbaşkanı ve Türkiye düşmanlığına dönüştürmüştür.

BELEDİYELERDE DURUM NEDİR?

Muhalif Belediye Başkanları gerçekten muhalif mi? Hizmet mi yapıyorlar?

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK Bey’ i ANAP İl Yöneticisi Sayın Hayrullah KESKİN tanıştırmıştı. Uzun zamandır tanışıklığımız ve dostluğumuz devam etmektedir.

Yıllar önce bir iftar yemeğinde karşılaştığımızda ANAP’ tan ayrılacağı, CHP veya AK PARTİ’ ye geçeceği dedikodularını sormuştum. Tebessüm etmişti. Herkes AK PARTİ diyordu. O ise CHP’ yi tercih etmişti. Yörenin insanı olması ve beşeri münasebetleri onu bu günlere getirdi. 

Geçenlerde Konyaaltı İlçesinde içki satan mekânların camiye gerekenden fazla yakın olduğu (30 metre) ile ilgili bir yazı yazmıştım. Maalesef geçen süre zarfında tatmin edici bir çözüm veya cevap gelmedi.

Ben vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Bundan sonrası ilgili ve yetkililere kalmış. Ancak, bu hatadan dolayı Muhittin Başkana darılacak veya kırılacak değilim. Nihayetinde kendisi Konyaaltı’ nın evladıdır. NOKTA.

Her seçim dönemi AK PARTİ’ den aday olacağı dedikoduları yayılmaktadır. Bizim bazı insanımız niyet okumalar şampiyonudur. Tırışkadan haberler yaparlar ve yayarlar.

Son günlerde Muhittin Bey’ in sosyal demokrat gazetecilerle arasının açık durumda olduğu söylentileri çıktı. Temel nedeni de Saklıkent’te yapılan toplantılar ve çalışmalarda Vali Bey ve diğer devlet erkânı ile samimi sohbet ve görüntüleri idi.

Benim kanaatime göre, kendiside açıkladığı üzere görünen bu iletişim iktidarla işbirliğine girmek için değildir. Tam tersi Büyükşehir Belediye Başkanı olur isem valilik ve diğer devlet erkânı ile muhalif Belediye Başkanı olsam da başarılı olurum mesajı vermektir.

Facebook paylaşımının sponsorlu yayınlanarak, çok fazla kişiye ulaştırılması amacı ve Vali Bey ile samimi görüntülerin ( gülerken, konuşurken, video izlerken vs. ) seçilmesi, bunun belirtilmesi olarak gözüme çarptı. Sayın Muhittin Başkan’ ın Sayın Menderes TÜREL ile de çok iyi ilişkileri vardır.

Vali Bey samimi bir büyüğümüz olduğu için, bu pozların çekilmesine imkân tanımış. Eyvallah. Sayın Muhittin Başkan’ ın görüntülerinin verdiği mesaj ortadadır. Ancak söylemek isterim ki;

 Beş tepe, Çankaya, TBMM Bakanlıklarla ilgili yerel teşkilatlar ile iletişim ancak Menderes Bey gibi teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapmış, on yıl Büyükşehiri yönetmiş biri tarafından yürütülebilir. Ve artık herkesin hayatını olumlu etkileyen sizlerin de yakından bildiğiniz Konyaaltı Sahili, Boğaçayı gibi projeler ancak bu şekilde hayat bulur.

Mesela, Konyaaltı Kent Meydanı nasıl alınmıştır?

Konyaaltı’na yapılan hizmetler ve projelerde kimin imzası vardır?

Menderes Başkan’ dan başka Konyaaltı’ na yatırım yapan var mıydı?

Kısacası kazın ayağı öyle olmuyor. Hayal ile gerçek farklıdır. NOKTA

Değerli okurlar,

Bir yıldır, yazı işleri müdireliğimizi yapan kıymetli kardeşim Teslime TOSUN Hanım tecrübe, bilgi ve deneyimlerini yeni kurulan bir basın ve medyaya aktaracağını bildirmiştir. Kendisinin başarılı olacağına inanıyorum. İlk gün ki heyecan ve azmi azalmamış, bilakis artmıştır.

Kıymetli mesai arkadaşımdan hiç incinmedim. Bilakis çok memnuniyet verici, istifade ettiğim çalışmalara imza attık. Teslime kardeşimle her zaman beraberliğimiz ve dostluğumuz devam edecektir.

BAHTIN VE YOLUN AÇIK OLSUN. ALLAH (C.C.) MUVAFFAK EYLESİN TESLİME HANIM.

Kalın Sağlıcakla…

 

Ulusal Gazeteler
22 Ocak 2018 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar