KORKAK FUTBOL

5.12.2017

Mehmet Saydam

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Süper Lig’de her puanın ne denli önemli olduğu ligimizde deplasmanda alınan bir puanın öemli olduğunu çok iyi biliyoruz.

Hafta sonu kaptan Yalçın’ın kadro dışı bırakılmasından sonra defans hattında nasıl bir durum ortaya çıkaracağı merak konusuydu. Mina bu alanda Yalçın’ın yokluğunu aratmadı desek yalan olur zira bir iki pozisyonda sağbek zamanında araya girmese tehlikeli ataklarla karşı karşıya kalabilirdik.

Son haftaların gol atamayan iki takımının karşılaşması yine gol sesinin çıkmamasıyla sona erdi. Birçok kez dile getirip eleştirdiğimiz korkak futbol anlayışımız olmasa inanın bu karşılaşmadan gol ya da goller bulma şansımız çok yüksekti. Defans hattını kalabalık tut orta sahada rakibe bas ve ileri hatta tek adam mantığıyla gol yollarını kendi elimizle tıkıyoruz. Rakibin gol atmasını bekleyerek oynadığımız futbol ne göze ne de modern futbola uygun olmuyor. Oysa mücadele gücümüz yüksek rakiple boğuşan ve ayakta kalabilen bir ekibiz kordinasyonu sağlayabilsek inanıyorum ki şu ana kadar topladığımız puanları katlayabilirdik. Şimdi tek beklentimiz devre arası yapacağımız transferlerle takıma katkı yapabilecek oyuncular almak fakat asıl sorunumuz takviye değil mantaliteyi takviye edebilmek diye düşünüyorum.

Maçta dünyaca ünlü diyerek kendimizi avuttuğumuz Cüneyt Çakır yine içerde başka dışarda başka maç yönetme geleneğini sürdürdü. Dışarda yönettiği maçlarda daha konsantre olup yorumlarıyla takdir toplarken aynı Cüneyt Çakır içeride yönettiği maçlarda tepki çeken kararlara imza atıyor. İlk yarıda özellikle Adem’e yapılan faul sayısını hatırlamıyorum bile bu kural dışı hareketlerin hiç birine kart uygulamayan Çakır maçın son saniyesindeki elle oynanan pozisyona devam diyerek büyük bir yanlışa damga vurdu. Bu verdiği yanlış karardan sonra kendisine yapılan hareketi sarı kartla geçiştirmesi penaltının var olduğunun en bariz kanıtıydı.

Ulusal Gazeteler
22 Ocak 2018 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar