DİĞER CEMAATLERDE ZAMANLA FETÖ GİBİ OLUR MU?

30.11.2017

Ender Sümer

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

KÜLTÜRNAME

KÜLTÜR BİR MİLLETİN AYNASIDIR

DİLİ, DİNİ, ÖRFÜ, SANATI, MAYASIDIR.

ONURU, ASALETİ, ZERAFETİ VE HAYASIDIR

YANIK TÜRKÜLERDEKİ KARA SEVDASIDIR.

 

              Ender SÜMER

                        Tarihçi –Yazar

DİĞER CEMAATLERDE ZAMANLA FETÖ GİBİ OLUR MU?

PSİKOLOJİK VE KÜLTÜREL SAVAŞ, KİTLE YÖNETİMİ, MANİPİLASYON OPERESYONU, YUMUŞAK GÜÇ,

KOMPLO TEORİLERİ, KARA PROPAGANDA,

İNCE ALGI, ZİHİN KONTROLÜ …

Bu terimler son yıllarda ortaya çıkmış değildir. Lakin son 10-20 yıldır bizim siyasiler ve medyatörler tarafından popüler bir şekilde bilinçli olarak kullanılmaktadır.

I.ve II. Dünya savaşlarından sonra galip emperyal devletlerin de büyük ekonomik ve güç kaybına uğraması; bir 3.dünya savaşının; korkunç bir hızla gelişen NBC silahları ile yapılmasında galip devletin bulunmayacağı bir gerçektir. Bu yüzden batı-batıl devletleri daha karlı ve etkili savaş türü olan psikolojik savaşını diğer argümanları ile etkin bir şekilde devreye sokmuşlardır. Yazı başlığında da belirttiğim enstrümanları etkili şekilde kullanarak Ortadoğu ülkelerinde yönetimler devirip kendi yönetimlerini kurarak enerji kaynağı olan bölgelerde etkin olmuşlardır. Artık savaş şekli değişmiş ve sıcak savaşın yerini soğuk harp denilen psikolojik-kültürel savaş başlamıştır. Emperyalist batı-batıl ülkeler NBC silahlarını kullanıp insanları imha etmek yerine illüminati (zihin kontrolü) tekniğiyle kitleleri ince algılarla manipüle ederek yönetmekte ve modern köleler haline getirip sömürmektedirler.

İlahi nizam karşısında kurulmuş şeytani düzenin öğretisi olan Kabala’yı kendilerine manifesto yapan tapınak şovalyeleri, krallar ve halktan tepki gördükçe Mason, Farmason, Hümanist, İllüminati, Siyonist, Sabataist gibi isim değiştirerek her geçen yıl daha da güçlenerek gelmişlerdir. Şimdi dünyayı paranın gücü ile bunlar yönetmektedirler. Devletler sadece bir isim ve şekilden ibaret olmuşlardır. Tüm kontrol bu şeytani gücün elindedir. Gelişmiş tüm ülkeler bunların yönetimindedir. İstediklerini başa getirip, istemediklerini yönetimden uzaklaştırmaktadırlar.

Bunların bu gücü elde etmeye başlamaları 15.y.y’da meydana gelen coğrafi keşiflere dayanmaktadır.12.y.y’da yapılan Haçlı Seferleri sırasında ortaya çıkan tapınak şövalyeleri uzun uğraştan sonra coğrafi keşiflerin öncülüğünü yaparak keşfettikleri yeni kıta ve ülkelerin yerli halkını köleleştirip, altın, gümüş, elmas vs. değerli madenleri gemiler dolusu Avrupa ya taşıyarak devasa bir zenginliğe kavuşmuşlardır. Daha sonra bu zenginliği Fransız İhtilalini gerçekleştirerek özellikle Milliyetçilik ve Laiklik fikirlerini yayarak merkezi güç odakları olan imparatorlukları parçalamış ve bir taraftan da dini-ahlaki değerleri yok etmeye çalışmışlardır. Özellikle kendi şeytani düzenlerine karşı koyacak yegâne güç olan İslam’ı; baş hedef olarak seçip tüm dünya Müslümanlarının umudu ve himayecisi olan Osmanlıyı yıkmak için olağanüstü güç sarf etmişlerdir. Sonunda bunu başararak Müslümanları bir arada tutan başta halifelik olmak üzere bütün İslami değerleri alaşağı ederek Müslümanları kendine benzeterek zalime-küfre karşı koyuş özelliklerini yok etmişlerdir. Tüm bunları yaparken kullandıkları enstrümanlar özellikle medya ve eğitim olmuştur. Kuruluşunda etkili oldukların devletlerin yönetim kadrosunu oluşturup ele geçirdikleri başta eğitim sistemi olmak üzere ekonomi, yargı, askeri erkleri kendi kontrolüne alarak, ülkeleri diledikleri gibi yönetip sömürmüşlerdir. Çizgiyi aşanları kontrol ettikleri o ülkenin askeri gücü ile darbeler yaptırarak dize getirip balans ayarları yapmışlardır. Kendi çizgilerinden çıkıp bağımsız hareket etmek isteyen ülkelerde suikastlar, halk ayaklanmaları, kardeş kavgaları, terörizm, ekonomik yaptırımlar gibi icatlarla onlara ders vermeye çalışmışlardır.

İşte bunun en canlı örneklerini geçtiğimiz birkaç yıl içinde hem Ortadoğu İslam ülkelerinde hem de kendi ülkemizde gördük, görüyoruz ve de göreceğiz. Zira küfür hiçbir zaman durmamış durmayacaktır. Onların işi bu. Lakin asıl önemli olan bizim ne yaptığımız ve yapacağımızdır. Adamlar düşünce kuruluşlarında ürettikleri komplo teorilerini ince algılarla manipüle edip zihnimize medya aracılığı ile işlerken biz ne yapıyoruz? FETÖ hainini-CIA ajanını bu algılar sayesinde alkışladık, zekat, kurban, bağış paraları ile besledik. En pahalı okul ve dershanelerine çocuklarımızı gönderip heba ettik, en pahalı olan yayınlarını alıp yurtlarına gönderdik ve sonra ihaneti görünce çöktük. Peki, sonra ne yaptık biliyor musunuz? Aynı oyuna gelip yine aynı odaklar tarafından ince algılarla manipüle edilen kara propagandaya aldanıp, gerçek İslam’ı yaşayan ve yaşatan ehli sünnet ve cemaat akidesine bağlı cemaatlerde bunlarda FETÖ  gibi olur diyerek onları yıprattık, incittik. Buna dur demeliyiz yoksa biz bu şer odaklarından daha çok şamar yeriz. Yahu FETÖCÜLER gelip ‘gelin bizi destekleyin, birlikte hareket edip bu hükümeti yıkalım’ dediklerinde hiçbir ehli sünnet cemaati buna olumlu cevap vermedikleri gibi bunları yanlarından kovmuşken, nasıl olurda pek çok insanımız her gün bu cemaatlerde FETÖ gibi olur algısına alet olup payanda hale gelmiştir. Bunu anlamak mümkün değildir. Bu algının arkasında İslam’a fobinin çıkacağı bir gerçektir.

Öyle köklü cemaatler var ki tarihinde devlete, millete, dine karşı en küçük bir yanlışı olmadığı gibi bu değerleri yaşayıp yaşatmayı kendine şiar edinmiştir. Akıllı olalım. Düşünce kulüplerinde üretilip toplumumuza enjekte edile ince algı-kara propagandalara aldanmayalım. Bir şey bile bir çukura bir kez düşer. Hep düşene ne denir onu da siz söyleyin. Şer güçlerin düşmanı olup onlar tarafından itibar kaybına uğratılıp zedelenmek istenen ehlisünnet cemaatlerine lütfen FETÖ gibi bakmayalım sonra bu vebali taşıyamaz ve Rabbimize bunun hesabını veremeyiz. Şimdi bir olma, diri olma, iri olma vaktidir. Uyanık olmak zorundayız. Gaflet uykusundan uyanıp üzerimizde oynanan oyunları idrak etmek zorundayız. Rabbim bu necip milleti-ümmeti Hak yola-çizgiye tekrar getirsin. Hidayet ondan ve TEK GALİP ODUR… vesselam

 

 

 

Ulusal Gazeteler
22 Ocak 2018 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar