GÜCÜMÜZ YETMEDİ

7.11.2017

Mehmet Saydam

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Son iki haftadır çıkışını sürdüren Evkur Yeni Malatya spor Başakşehir engeline takıldı.

Havanın soğuk ve yağışlı olması taraftarın stada gelmesini zorlaştırmış olsada hatırı sayılır bir taraftar gurubu türübünleri doldurmuştu. Konuk Başak şehir de ilk onbir de oynayan birkaç oyuncunun sakat olması ve hafta içi Avrupa kupası maçı nedeniyle yorgunluğu gözlerden kaçmadı.

Başak şehir takımı Özellikle maçın ilk yarısında neredeyse Malatya takımımızı kendi harı sahamıza hapsedip cılız bir iki pozisyon haricinde top oynamamıza müsade etmediler. Visca ve Adabayor hücüm oynayan takımların gıpta ile bakıp keşke bizde oynasa dedikleri iki uyumlu oyuncu sayesinde de golü buldular. Bu dakikada tüm hocaların ortak söylemi olan çıkarken top kaptırmayın sözünü Adem unutmuş olmalı ki atağa çıkmayı düşündüğümüz anda kaptırdığı top la kalemizde tehlike yaratarak bir sıfır yenik düşmemize neden oldu.

Gol den sonra futbolcuların aklı başına gelmiş olmalı ki bu andan sonra çıkmaya rakip sahada görünmeye başladılar. Hele bir pozisyon varki… bir anda kale alanının önünde topla buluşan boutaip topu nasıl dışarı vurabildi hala anlayamıyorum.

İkinci yarıda Erol hoca takıma daha iyi taktiksel katkılar sağlamıştı ki bilinçli ataklarla rakip kaleyi zorlamamıza neden oldu. Erol hocanın tek hatası Barazit oyunda kalsa daha verimli işler yapabilirdi kanısındayım.

Rakip takımı zorlamaya başladığımız dakikalarda geçtiğimiz hafta Adem,in getirip alda at dediği topu… bu hafta kendine verildi ve bom boş pozisyonu kalenin dışına atınca maça damga vuran kişi olma hüviyetini kazanmış oldu.

Takımın İkinci yarı oynamış olduğu oyun yenilmiş olsak da ileriki haftalar için umut verici bir görüntü çizdi.

Maçın hakemi Bülent Yıldırım son haftalarda kötü giden performanslara bu hafta son vererek bizim açımızdan iyi bir yönetim gösterdi. Her iki takım için de olumsuz kötü bir düdük çalmayıp verdiği kararlarda eşit bir yönetim gösterdi.

Ulusal Gazeteler
23 Ocak 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar