USTA, ÇIRAĞI YENDİ

6.11.2017

Bünyamin Karaçorlu

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

 Abdullah Avcı, yardımcısı iken Y.Malatya sporun teknik patronu olan Erol hocayı yendi. İki teknik adamın sahada taktiği kapıştı, zor da olsa Başakşehir tecrübesiyle 3 puanı alan taraf oldu. Süper ligin iyi top oynayan ekiplerinden biri olan Başakşehir, ligde en çok topla buluşan ve topu ayağında tutan ekip. Topa sahip olma Y.Malatya %37,  Başakşehir %63 olarak maçın sonucuna yansıdı.

            Geçen hafta ki sabırlı oyunumuzu bu hafta da oynamaya çalıştık fakat daha çok alan savunması yaparak geriye yaslandık rakibi sahamızda kabul ettik. Topu ayağımızda tutamadık, Pereria, Adem Büyük, Diallo ve Barazit çıkışlarda istedikleri örgüyü yapamadılar ve topu çok ezdiler. Gözden kaçmayan başka bir şey ise Barazit ile Boutaib bir türlü anlaşamadılar. Rakip sağ kanadını çok kullandı bunda da başarılı oldu çünkü Cissokho Visca’yı durduramadı.

            Hücuma çıkarken Adem orta alanda topu kaptırdı, 3 topla kalemize inen rakip, bir anlık oyun disiplininin kaybolması, dikkat dağılması sonucu göbekten verdiğimiz açıktan yararlandı ve gölü buldu. Ön liberonun önemi burada ortaya çıktı.

            Böyle rakiplere karşı oyunlarını bozup topla biz daha çok oynamalıyız. Defanstan uzun toplarla çıktık fakat duvara çarpan top bize atak olarak geri döndü.

            39. dakikada Boutaib altı pasta çok müsait olmasına rağmen golü atamadı yine 77. dakikada Adem altı pasta dışarı vurdu, iki topumuz direkten döndü, kısacası şans da bizim yanımızda değildi. Bunlardan biri gol olsa maçın gidişi çok değişirdi. Kenarda Dening varken T.Doğan Şahin’in oyuna girmesi anlaşılır gibi değil, vasatın altında top oynayan felaket bir futbolcu. Yazık bunlar süper ligde top oynuyor.

            Y.Malatya spor oyuna ağırlığını komaya başladığında ve ataklarımız sıklaştığında iş işten geçmiş ve maç bitmişti. Demek ki kendimize olan güvenimiz ve inancımız maçın başında olmalıydı.

            Önümüzde ki maçlara bakacağız.

 

Ulusal Gazeteler
23 Ocak 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar