HARA KİRİ

17.10.2017

Mehmet Saydam

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Milli aradan sonra Süper Lige Fenerbahçe yenilgisiyle tekrar merhaba dedik.

Verilen arada sıkıntıların son bulması ve Teknik direktör Erol Bulut’un takımı daha iyi tanıyıp, çıkaracağı on birle yüreklere su serper umudunu arzulamıştık.

Maalesef ki artık Erol hocanın oyun sistemi belli olmaya başladı.

Geçtiğimiz Konya maçında bu hafta Fenerbahçe karşılaşması gösterdi ki Erol Bulut bambaşka bir oyun şablonu ile harakiri yapıyor.

Rakip şampiyonluk için mücadele etse de vasat bir futbol oynuyor. Önemli ayakları var ancak bunları yeterli anlamda kullanamıyor. Biraz üzerine gidilse büyük açıklar verebiliyor. Böyle bir ekip karşısında rakibi iyi analiz edebilmiş olsaydık, bu maçtan puan veya puanlar almamız içten bile değildi.

Çıkarılan onbire baktığımızda sezon başından beri pek bir varlık gösteremeyen birkaç oyuncuyla başlanılması maça bir sıfır başlamamızın işareti gibiydi. Rakibin ilk on beş dakikada hızlı başlayacağı belli iken, yenilen gollerde bu dakikalarda gelince ister istemez teknik ekibi eleştirmek durumunda kalıyoruz.

Fenerbahçe nin bu zamanlarda etkili olabileceği bölgeleri kalabalık tutarak kilitleme düşüncesini futbolculara anlatmayınca veya yeterince işlemeyince ilk on dakikada iki sıfır olup takımın gardı tamamen düştü. Azubuikenin olmamasına bir de Aytaç’ın sakatlanıp çıkması eklenince, orta sahanın yetersiz bir görüntüyle tüm insiyatif rakibe teslim edilmiş oldu.

Defans hattımız adeta yolgeçen hanı gibi. Gelip geçen rakip forvet oyuncularına zorluk çıkarmadan tüm imkanları sunarak, üçüncü golü atmalarına fırsat sundular.

Özellikle Sadık yüreğini sahaya yansıtan bir oyuncu ancak formunda olmadığı maçlarda yaptığı hataların telefisi olmuyor ve bu hatanın sonucu gol ile sonuçlanıyor.

Stoperde yapılan transferlerin kulübede, Sadık ve Murat gibi isimlerinde sahada olduğunu görünce neden bu oyunculara tonlarca para verilip alındığını sormak zorunda kalıyoruz.

Önümüzde zorlu bir süreç olduğunu birçok kez dile getirdik. Fenerbahçe maçı kayıpla kapandı bu maç çok önemli değildi. Yapılan planlarda bu maç için hanemize puan yazılmamıştı ancak evimizde oynayacağımız bir yaralı Trabzon maçı ve akabinde Gençlerbirliği maçı var ki, bu maçlardan en az üç puan ekleyemezsek sıkıntı yaşayarak dibe demir atarız.

Ulusal Gazeteler
21 Şubat 2018 Çarşamba 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar