PEMBE TRAMBÜS

20.9.2017

Şevket Başıbüyük

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Birkaç komünist bir iki avanakla çıkmış pembe trambüsü eleştiriyor...

Haydi ordan be!

Siz kimsiniz?

Malatyalı insanının ince hassasiyetinden ne anlarsınız!

Basınınızla yeri göğü fesada vermeye çalıştığınız pembe trambüs hizmetinin neden icabet ettiğini ve hangi ihtiyaçtan dolayı zuhur ettiğini nerden bilebilirsiniz…

Bilmezsiniz çünkü; söz konusu  “pembe” olunca kırmızı görmüş boğa gibi saldırmayı bilirsiniz ancak!...

Efendim, hazmedemediğiniz bu hizmet İnönü Üniversitesi’nde okuyan bir grup kız öğrencinin talebinin dikkate alınması sonucu hizmete sunuldu.

Evet, pembe trambüs hizmeti sadece kadınlara mahsus…

Ve pembe trambüs hizmeti Türkiye’de ilk kez Malatya’da uygulanıyor. 

İlk kez Malatya’da uygulanan bu hizmet Japonya’da da benzer uygulama olduğu için değil Malatyalı hatunlardan/bayanlardan böyle bir talep geldiği için uygulanmıştır.

Beğenir beğenmezsiniz, kıskanır ya da kininizle çatlarsınız o başka, pembe trambüs hizmeti sadece kadınlar içindir.

 Kaldı ki bu hizmete sizin baktığınız yerden biz bakmıyoruz.

“Taciz, tecavüz,” gibi kerih ifadeler aklımıza hiç gelmediği gibi “cinsiyet ayırımı” hiç değildir bizim pembe trambüs hizmetine bakış açımız.

Pembe trambüs hizmetine bakış açımız; özelde bayan öğrencilerin genelde tüm kadınlarımızın daha rahat bir yolculuk yapması içindir. 

Elbette ki dileyen bayanlar pembe trambüse binmeyebilir ama dileyen erkek pembe trambüse binemez çünkü o bizim Malatyalı hatunların özelidir…

Malatyalı hatunların özeline hiç kimsenin dil uzatmasına hakkı yok!

Hepsinden en önemlisi pembe trambüs kız öğrencilerin sıkıntı yaşamadan seyahat etmeleri için uygulamaya girmiş bir hizmettir, bunu böyle bilesiniz.

O almayan aklınız için bir kez daha özetliyorum; İnönü Üniversitesinde öğrenim gören bayan öğrencilerin yoğun talepleri doğrultusunda Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'ın talimatlarıyla bayanlara özel,  2 pembe trambüs hizmete başlamıştır.

Her gün 07.00-08.00-09.00-10.00-14.00-15.00-16.00-17.00 saatlerinde 8 sefer yapacak olan pembe trambüslerin kazasız belasız hizmet vermesi için Allah’a dualar ediyorum.

Kadın sürücülerin kullanacağı ve sadece kadınların/hatunların binebileceği pembe trambüsümüzün Malatya’mız için bir kez daha hayırlı ve uğurlu olmasını dilerken bayanlarımızın talebine sessiz kalmayarak bu güzel hizmeti veren Sayın Başkan Çakır’a, hem bir öğrenci velisi olarak hem de gazeteci-yazar hassasiyetimle bir kez daha teşekkür ve şükranlarımızı sunuyorum.

 

 

 

Ulusal Gazeteler
22 Şubat 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar