TİMSAHIN GAZABI

19.9.2017

Mehmet Saydam

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Geçtiğimiz yıl deplasmanda oynadığımız Elazığspor galibiyetinden sonra, ikinci devre evindeki Elazığspor maçını, Malatya’nın yeni stadında oynayacağını belirten yetkililer, bu tarihin üzerinden tam bir yıl geçtikten sonra nihayet yeni stadyumuna kavuştu.

Stat açıldı, ilk maç oynandı ancak eksiklikler bitirilmiş mi? Hayır. Yollar yapılmamış kimin nereden girip nereden çıkacağı belli olmayan, ben yaptım oldu mantığıyla inşa edilen ve henüz adı bile konulmamış stadın, bir de Sayın Cumhurbaşkanına açılışını yaptıran insanlar, umarım bu tesisin etrafını gezmiş ve ne demek istediğimi anlamışlardır. Hepsini geçtim ilk maç oynanacağı için en azından bir tören yapsaydınız, bir tane balon uçursaydınız, bu kadar mı vizyonsuzsunuz? Yanlışları yazmaya kalksam, inanın sütünu geçtim gazetenin tümü yetmez.

Hafta içi istifa eden Ertuğrul Sağlam bazı ipuçlarının altını çizip, “sorunlar giderilmediği için, bana verilen sözler tutulmadığı için” diyerek istifa ettikten sonra, Süper Ligde şampiyon olmuş Türk teknik direktörlerden birine ağza alınmayacak sözler söyleyen sözüm ona spor yorumcuları, umarım Bursaspor maçından sonra, Ertuğrul hocanın ne demek istediğini anlamışlardır.

Koskoca Süper Ligde mücadele veren Malatyaspor’un ne tesisi, ne stadı, ne alt yapısı, ne de oturmuş bir yapısı bulunuyor. Belki bu sezon ligde kalıp ömrünü uzatabilir ancak böyle yöneltilen kulüpler asansör görevi görmeye ve inişli çıkışlı grafikler çizmeye mahkûmdurlar.

Hoca yol yakın iken tehlikeyi göz önüne serip, gidişatın hiç de iyi olmadığını söylerken üç kuruş reklam parası alma uğruna gerçekleri yazmayan, Malatyalılara duyurmayan basın mensupları, Ertuğrul Sağlam’ı hainlikle suçlayarak, Sayın Adil Gevrek’e şirin görünme çabasındaydılar.

Halı sahada top oynayarak futbolu bildiğini sanan insanların, menajerlerin dolduruşuyla yaptığı transferler sahada tel tel dökülüyor. On beş futbolcu alınmış ama hala kalede eski Ertaç oynuyorsa, on beş futbolcu transfer edilmiş ancak orta alanın değişmez ismi Azubuike ise, on beş oyuncuya umut bağlanmış ve sahada Eren gol yollarının en önemli ismi olarak geçiyorsa, yapılan transferlerin yanlış olduğunun göstergesidir. Yol yakın iken bu yönetime yaptıklarından dolayı teşekkür edilip, ehil insanların bu kulübü yönetmesi gerekiyor, yoksa gidişat hiç de iyi değil.

Ulusal Gazeteler
21 Şubat 2018 Çarşamba 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar