DEVE MİSALİ!..

18.9.2017

Bünyamin Karaçorlu

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

         Deveye sormuşlar, - Neren eğri, - Nerem doğru ki demiş!

                Stat;

Adı Yeni Malatya stadı olarak belirlenen stadımızda eksikleriyle beraber ilk maçımızı oynadık. Yılan hikâyesine dönen statta ilk mağlubiyetimizi tadarak, tarihteki yerimizi aldık.

Hatırladığım kadarıyla birkaç kez açılan stat, yıllar geçmesine rağmen yine de bitmeyerek, o da tarihteki yerini aldı. Daha önemlisi Passolig satmayı bir türlü aktif hale getiremedik. Eski stat önünde iki gün önce açılan kırık dökük iki gişeyle, sıcak havada kalabalık bir topluma bilet satılmaya çalışılıyor. Hiç kimse bu rezilliği görmüyor, ondan sonra da seyirci kapasitesi düşük diye feryat ediliyor.

İlgililere buradan sesleniyorum uzay çağını yaşadığımız bu zamanda, bu kadar ilkel ve işkenceye dönüşen bu sisteme bir son verip, daha iyi şartlarda bilet satmak için ha gayret…

Ertuğrul Sağlam;

Bir takıma gelme ve gitmenin bir kaide ve kuralı vardır. Sessizce bavulunu toplayıp, soluğu İstanbul’da alarak, iki satır yazıyla medyada istifa ettim demek hiç etik değil. Evet, tesiste eksikler olabilir, istediğin birkaç oyuncu alınmamıştır, ama bence kalıp mücadele etmeliydin. Haklıyken haksız pozisyona düştün. Asıl şimdi kariyerini zedeledin.

Yakışmadı be Ertuğrul hoca…

Futbol analiz;

Yabancı çöplüğüne dönen Türkiye’de Yeni Malatya’da nasibini aldı. Maçta aslında futbol adına söyleyecek bir şey yok gibi, 77. dakikadan sonra değişikliklerle beraber sahada olduğunu hatırlayan, evlere şenlik bir Yeni Malatyaspor vardı.

Geçen haftaki yazımda orta sahanın çöküşü diye sebepleriyle beraber başlık atarak belirtmiştim. Sahada er yerine komutan o kadar çoktu ki, Aytaç ve Azubuke hariç herkes birbirine emreder gibi sorumluluk almadan oynuyordu. Yediğimiz gollere bakalım, iki gol sağ ve sol taraftan bariz hatalarla yenildi. Diğer iki gol göbek ve defans arkasına atılan toplarla yenildi. Tabi olarak bu bir takım oyunudur, yenilen golü herkes yemiştir. Sol tarafta oynayan daha doğrusu oynayamayan Cisokko’yu arkadan sanki biri çekiyordu, eğer maç uzasaydı sahada yığılıp kalırdı. Sağ ve sol taraftan çok atak yedik. Bunlara Dia ve Diallo gibi milli felaketler de katılınca, orta alan çabuk geçildi. Kademenin ve Mina’nın kaybolduğu, defans arkasına atılan her top tehlike arz etti.

Futbol adına sahada çok bir şey yoktu, Bursaspor da çok iyi değildi,  bizim çok kötü olmamızdan yararlandılar. Zorlu bir viraja giriyoruz. Bundan sonraki maçlar daha da kritik. Alacağımız bir puan bile önem arz ediyor.

Futbolu konuşacağımız maçlar oynamak dileğiyle…

Ulusal Gazeteler
22 Şubat 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar