KAFAM KARIŞTI HER ŞEY ARAPSAÇI OLDU!

19.5.2017

Nasuh Boztepe

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

DEMOKRASİ ÖZNEDİR BİZ NEREDEYİZ? İDARECİ KİMDİR?

Demokrasiyi anlamalı, anlatmalı, özümlemeliyiz.

Güzel Türkçemize ve dilimize sahip olmalıyız.

Düşünce ve inanç özgürlüğü ifade etme hakkıdır. Bir zamanlar ülkemizde ellinin üzerinde gazetecinin C.İ.A’dan maaş aldığı ifade edilmişti. Basının kiralanması, manipülasyon gündemde kaldı. Kirli siyasetçi, kirli basınla ayakta kaldı. Bunu yine engelleyecek olan gazetecilerdir. Gazeteci ahlakıdır.

Burada eğitim önemlidir. Ülke daha önce hep borç salmanına sokuldu, emri dışarıdan aldı. İnsanlar kredilendirme şekliyle borç tuzağına düşürüldü ve borçlu doğup, borçlu ölmeye başladık. Cebimizdeki paranın on katı para harcıyoruz. 10 lira kazanıp, 9 lira harcayan zengin, 11 lira harcayan fakirdir.

PARAYLA OYNAMAMALI, AKILLA OYNAMAMALIDIR.

VAHİY; AKLIN GÖZÜDÜR. İNSAN VAHİYLE GÖRÜP, AKILLA YÜRÜR. Esaret ve cahillik birbirini destekler. Esaret, sefalet, rezalet birbirinin yanında zincir olarak devam eder.

Bizler neslimizi de çok iyi korumalıyız, çok iyi eğitmeliyiz. İlkokuldaki çocuğa İngilizce eğitimi veriliyor. Bir sömürge eğitimi şeklinde, kitaplar dahi yurt dışından geliyor. Türkçe gibi yazıp, Arapça düşün, İngilizce öğret. Tabi Türkiye’de kelimeleri, kavramları karıştırmak için her türlü metot düşünülmüştür.

Zulüm sadece işkenceyle olmaz, ekonomiyle de olur. Ama bir söz vardır, “ZULÜMLE ABAD OLANIN, AHİRİ BERBAT OLUR.” Yabancı dil konusunda bizim düşüncemiz şudur; “YAŞAYAN DİLE SAHİP ÇIKMALIYIZ, YABANCI DİLİ ÖĞRETECEĞİZ, AMA YABANCI DİLLE EĞİTİME “HAYIR” DİYECEĞİZ. Bizim mutlaka bir Türk Dünyası Dil Akademisi kurmamız gerekir. Mutlaka bir ortak alfabemiz olmalıdır.”

DİLİ KAYBOLAN MİLLETLER ASİMİLE OLUP, KİMLİĞİNİ KAYBETMEKTEDİRLER.

Kelime sayısı zenginliktir. Dünyada en fazla kelime sayısı Arapça, sonra Türkçe, sonra İngilizcededir. Efendi Türkçeleşti.

Ülke yönetimleri çok önemlidir. Seçilmişler idare eder gibi görünürler, ama atananlar ülkeyi idare ederler. Bürokrasi hâkimiyeti her dönem olmuştur. “İktidar oldular ama muktedir olamadılar” sözü unutulmamalıdır.

Yaşadığımız, arzu ettiğimiz ve bize dayatılan hayat.

Bir yaşadığımız hayat var, birde bize dayatılan hayat var.

 “Türkiye’de hukuk yok” derler, doğrudur. Hukukun üstünlüğü değil, üstünler hukuku vardır.

Devletler hukuku değil, hukuk devleti vardır. Baktığınız zaman her Alman, Almanya’dır.

HER TÜRK NEDEN BİR TÜRKİYE OLMASIN? Dürüst, çalışkan, dindar, milliyetçi demek, Türk insanı demektir. Bunu yerleştirmemiz lazım. Devlet adamı vasfı, bu çok önemlidir. Ve insan envanterinin yapılması.

Bizim neyimiz var? Kaç kişiyiz?

Baktığımız zaman ülke genelinde, insanların doğum ve ölüm günlerini kutlama noktasında, insanın ölüm tarihi unutulduğu zamandır. Anma günü ölüm değil, doğum günü olur. Maalesef bizde ölüm günleri de kutlanılıyor. Ölüm günü, vefat eden anılır, kutlama yapılmaz.

Bugün hiçbir şeye karışmadım. Çok şeyler yazmak isterdim.

Geçen haftaki yazım “CEHENNEM YOLLARI İYİ NİYET TAŞLARI İLE DÖŞELİDİR” idi sehven “CENNET YOLLARI İYİ NİYET TAŞLARI İLE DÖŞELİDİR” yazılmış, özür dilerim.

Umut ÖZEN kardeşimin babasına Allah’tan (C.C) rahmet diliyorum.

Kalın sağlıcakla…                                                                       

 

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar