İNÖNÜDE SON TANGO

15.5.2017

Bünyamin Karaçorlu

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

(YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKTI)

14 Mayıs 2006 tarihinde Gaziantep deplasmanında, Malatyaspor Süper Ligden 1. Lig’e düştüğünde; sahada futbolcular, tribünde seyirciler yıkılmıştı. O günden sonra tam 11 yıl geçti ve yiğit düştüğü yerden yine 14 Mayıs 2017 de ayağa kalktı.

Bolu maçında Süper Lig’e çıktığımıza sevindik, fakat aynı zamanda üzüldük çünkü yıllarca sevinç ve üzüntü yaşadığımız 60 yıllık İnönü Stadında son maçımızı oynadık. Bu sahadan kimler geldi kimler geçti. Ne hüzünler, ne mutluluklar ve ne bayramlar yaşadık. Malatya İnönü stadına buruk veda ettik.

Maç sonunda sahaya giren seyirciler hem sevinç yaşadı, hem de stadı yıkacak ekibe yardımcı oldu. Kale filesini kesip paylaşanlar, direkleri söküp götürenler, koltukları 3’er 5’er alanlar, boy boy fotoğraf çektirenler vardı. Bu sevinç esnasında İrfan hocanın burnu bile kanadı.

Şampiyonluğa oynamak, 23 hafta lider olmak ve sonunda şampiyonluk ipini göğüslemek çok güzeldi. Bir gurubun değil bir Malatya’nın sevinci oldu, her yerde bayram havası vardı.

Şampiyon olmamızda emeği geçen başta Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Kulüp Başkanıma ve yönetimine, teknik heyete, şampiyonluğun mimarı futbolcularımıza, cefakâr seyircimize ve bu işe gönül vererek kalemiyle destek olan spor yazarı arkadaşlarıma, gönülden teşekkür ederim.

Maç analizi yapmaya gerek yok. Eksikleriyle, fazlalarıyla bu ekip şampiyonluğu yaşamışsa boş olmadıklarını, futbollarıyla buraya kadar geldiklerini hep beraber yaşadık.

Bu hafta oynanacak Sivas maçında birinci veya ikinci belli olacak. İki takımda seyircilere futbol adına umarım iyi bir maç izletir. İnşallah Malatya birinci olur şampiyon bitirir.

Evet, nerde kalmıştık; bundan sonraki adım süper lig, çalışmalara şimdiden başlanmalı diye düşünüyorum.

Yiğit düştüğü yerden kalktı, Efsane geri döndü…

 

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar