Bunu En İyi Anne Olunca Anladım…

14.5.2017

Eylem Didem DİNÇER

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Bu haftaki yazımı anneler günü olması dolayısıyla annelerimizin üzerine yazmak istedim Sevgili Okurlarım…

Bizi karşılıksız, yalansız ve en saf şekilde seven biricik annelerimiz en değerli varlıklarımız… Onlar bizim dertlerimizi bir gülüşle bir sarılmayla dindiren, mutluluklarımızı pekiştiren kadınlar ayaklarının altında cennetle dolaşan değerli annelerimizin hakkını asla ödeyemeyiz. Onlar bizleri her zaman koruyup kollar, yanımızda olmasalar da ruh halimizi hissederler. Dara düştüğümüzde hiçbir fedakârlıktan kaçınmaz, tüm güçleriyle çekip alırlar bizi.

Hayatlarını evlatlarının mutluluğuna, başarısına adayan yüce gönüllü annelerimiz sevgisinden şüphe etmeyeceğimiz tek varlığımız. Bizim için hiç tereddüt etmeden her şeyi göze alabilen, bize doğruyu yanlışı iyiyi kötüyü gösteren ilk öğretmenlerimiz. Evi yuva haline getiren, sıcak gülüşüyle gönlümüze su serpen yegâne varlığımız. Anne sevgisi hiçbir şeye değişilmez, annenin varlığı hiçbir şeyle eşdeğer görülmez. Çünkü insanın karakterinin, başarısının, mutluluğunun mimarıdır onlar; onlar yaşamımızın en değerli ve baş tanığıdır.

Anneliği hakkıyla yerine getiren değerli kadınları manevi değeri yüksek bir hediye ve derin anlamlar taşıyan anneler günü sözleri ile mutlu edebilirsiniz…

Bu anlamda annelerimiz ilk ve ebedi öğretmenlerimizdir. Bizim onlardan öğreneceklerimiz bir hayat boyu devam eder. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep anamızın bize öğrettikleri ve bizim için yaptıkları gelir. Anaların çocuklarına sevgileri karşılıksızdır. Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyenler annelerimize bakmalıdırlar. Onların her bakışında sevginin ayrı bir yanı keşfedilir. Çünkü sevgili annelerimiz için ne yapılsa azdır

    Benim için annem ve anneler günü çok önemlidir. Çünkü beni doğurmuş, beslemiş, büyütmüş ve bu yaşa getirmiştir. Ben biliyorum ki sizin için de anneleriniz önemlidir.

     Sizi büyütmüş, beslemiş ve bu yaşa getirmiştir. Annelerimizin bizim için yaptığı fedakârlıklar ödenemez bir borç gibidir. Atalarımızın bir sözü vardır. ''Cennet annelerin ayağı altındadır.'' Annemize ne kadar iyi davranırsak o kadar mutlu olabiliriz. Annelerimizle sırrımızı, sorunlarımızı paylaşabiliriz. Çünkü artık anneler, bir arkadaş gibi çocuklarının sorunlarıyla ilgileniyorlar. Sorunlarımızı halletmeye çalışıyorlar. Ben bunun için annemi seviyorum. Bazen bize kızsalar da yine bizi büyütmüş bir kişidir. Onun için anneme kızamıyorum bile. Umarım ki sizde benim düşündüklerimi düşünüyorsunuzdur. Unutmayın ki anneler bir melektir.

 

Bizi hayata getiren, yaşamayı, gülmeyi, erdemi, sevgiyi ve bütün insanca şeyleri öğreten analarımızdır. Sevginin ilk ve içten şeklini onlardan öğreniriz. Hayata bağlanmamız, insanlığı sevmemiz hep onların sayesindedir. Ana ile çocuk arasındaki bu bağ ve sevgi, şüphesiz kutsal bir anlama sahiptir. Fedakârlığı ödenemeyecek kadar büyük olan bu kutsal varlıklara karşı bizim de birçok görevlerimiz vardır; onları sevgilerin-en derin ve en ölmezi ile sevmek, saymak bu görevlerin başında gelir. Analarımız bizim içten inanç kaynağımızdır. 

 

Onların yaptığı her şey bizim iyiliğimiz içindir. Onlara Karşı çıkmak, istediklerini yapmamak kalplerini kırmak günahların en büyüğüdür. Şunu Unutmayın kendi şartları içinde verdikleri yaptıkları her şey bizim iyiliğimiz içindir. Bunu En İyi Anne Olunca Anladım.

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar