KABUL OLUNAN DUA

24.3.2017

Hasan Göğüs

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Çocuktum veya gençtim millet kıtlıkla boğuşuyordu, çay, şeker, yağ ne varsa hepsi kara borsa idi. Akşamları lambamızı yakmak küçük karanlık odamızı aydınlatmak için Hanımın Çiftliğinden tecde mahallesine gidip sırada beklemiş ve yorulmuştum. Annem seccadede dua ediyordu.”Xade me Xadesiz Mıla” diye dua ediyordu. Hani bütün ilk kıvılcımları anneler yakar ya, işte o gün içime bir ümit doğdu.

Beklemeye başladım milletin sahibini.   

Ortaokula gidiyordum. Türkçe öğretmeni Allah yoktur dediğinde içimdeki volkan patlamış, magmalar fışkırıp akarken çaresizlik içinde fakat ümitle bekledim milletin sahibini.  

1970’ lerdi gencecik delikanlılar sokaklarda vurularak fidanlar yere seriliyordu. Ancak zalimler yere dikilen fidanların tekrar 15 Temmuz’da yeşereceğini hesaplamamışlardı. Sadece ben değil bütün bir millet o duada. “Allah’ım bu millete bir sahip gönder” meğer bu dua bizden önce yapılmaya başlamış. Arif Nihat ASYA  Kahraman Bekleyen Yığınları     Kahramansız Bırakma Allah’ım      Ya Dağıt, Kimsesiz Kalan Sürünü  Ya Çobansız Bırakma Allah’ım          Yine gözler ufukta ve ben beklemekteyim. Delikanlı olmuştum artık üniversiteliyim. Millet darbeyi çoktan yemiş kızlarını okutmuyordu. Tek tük başörtülü kızlar vardı. Onlarda sınıftan çıkartılıp azarlanıyordu. Onlar ağlarken hani erkekler ağlamaz ya ben bir köşeye çekilip “Rabbim bu milleti sahipsiz bırakma” diyordum. Duada yalnız değildim gittiğim bakkalda, fırında, çay ocaklarında, tarlada, sokakta, cami kürsülerinde Allahlım bu millete sahip gönder.

Bu dua çok ediliyordu.

Millet çaresizdi fakat yaptığı duada belli ki ümitsiz değildi ve ümitle bekliyordu.                         

Akif’in: Neden Kalbin Kararmış?

Bin ocakta bir ziya yok mu?

İlahi Kimsesizlikten Bunaldım Aşina Yok mu       

Vatansız Hümansız Bir Garibim Mülteca Yok mu                

Bütün Yokluk mu Her Yer Bari Yok Der Bir Seda Yokmu            

Ümitsizlik içindeyken baktım diğer tarafta Bediüzzaman: şu ”inklabat içinde en gür seda islam’ın sedası olacaktır “ diye haykırıyordu.

Ve ben ne zaman diye ümitle beklerken milli nizam, millî selamet, refah partilerinde yoğurulan bir genç geliyordu. İstanbul belediye başkanı seçildiğinde millet arkasında durmaya başlamıştı.

Milletin düşmanları da bu genci sezmişti. Ziya GÖKALP’ın “ASKER DUASI” şiirini okuduğu için cezaevine gönderiliyordu.

Ceza evine giderken milleti İstanbul sokaklarında uzakta olanlar televizyonların başında yanında yer almıştı  

Evet kardeşlerim Tayyip ERDOĞAN bu milletin yıllarca yaptığı ve kabul olan duasıdır.

 

Bütün engelleri aşa aşa geldi. Hoş geldin cefa içinde sefa geldin. Uzun adam 

Taktiri Huda kuvve i bazü ile dönmez        

Bir şema ki Mevla yaka üflemekle sönmez             

Cezaevi, partisini kapatma, gezi olayları, mit tırları, 17-25 Aralık kumpasları, 15 Temmuz darbesi  ekonomik kıskaçlar  ama o dimdik ayakta ve milleti yanında  ve şimdide Türkiye yi istikrarsızlaştıran ,millet vekillerini bakanlık vaadıyle bir partiden istifa ettirerek  hükümet düsürüp, baska bir hükümet kurmaktan, neredeyse bir asrımızı hükümet kurup hükümet yıkma ya, bir darbeden diğer darbeye götüren milletin evlatlarını sağcı solcu kamplarına ayırıp çarpıştıran sonra birini sağdan birini soldan idam ettiren Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaya pranga olan köhne sistemi değiştirmek için milletin adamının yanında yer alıp evet demenin zamanıdır. 

Bütün benliğimle haykırıyorum .

İslam aleminin gözü bizdedir milletin sahibinin yanında sakın ayrılmayın safları sıklaştırın çünkü mana aleminden  gelenler var.

Gece gündüz demeden durmak yok yola devam deyin. Bosna’nın, Arnavutluk’un, Musul’un, Halebin, Yemenin, Gazze’nin, Suriye’nin, Türkistan’ın kısacası bütün dünya Müslümanları ümidi sizsiniz ne mutlu size belki bu sizin hakkınızdır. Yıllarca zahmetlere katlanıp o kapıda sabır ve dua ile beklediniz.

Ne Büyüksün ki Kanın Kurtarıyor Tevhidi Bedrin Aslanları Ancak Bu Kadar Şanlı İdi 

Değerli kardeşlerim, mübalağa etmiyorum şu anda Çanakkale harbinin aynısını belki fazlasını yaşıyoruz.

Çanakkale’de 7 düvelle  savaşıyorduk bu gün 20 düvelle savaşıyoruz  

Unutmayın fırsatlar her zaman ele geçmez vatanın bekası için  ,güçlü bir Türkiye için ,   sonra keşke dememek için önümüzde ki referandumda evet demenin tam zamanıdır.                                                                                                               

Ulusal Gazeteler
22 Şubat 2018 Perşembe 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar