SİYASAL İSLAM VE SON KALE TÜRKİYE

17.3.2017

Nasuh Boztepe

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA, KOMÜNİZMİ KUŞATMAK İÇİN KULLANILAN “YEŞİL KUŞAK PROJESİ” ORTA DOĞU, KUZEY AFRİKA VE TÜRKİYE’DE ZAMANLA SİYASAL İSLAMIN ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞİNE DÖNÜŞTÜ.

Özünde İslamla yoğrulan topraklarda, yöneticilerin muhafazakâr tutum, davranış ve eylemleri toplum tarafından karşılık buldu. Batı tarafından ılımlı İslam ile sürekli törpülense de 2000’li yıllardan itibaren iktidarı, bulunduğu ülkelerde güçlü bir şekilde ele geçirmeye başladı.

İşte “Arap Baharı” da bu tür çalışmaların nihai noktasını oluşturmaktadır.

Başta Mısır olmak üzere Tunus, Ürdün, Suriye gibi ülkeler derken Türkiye de 17-25 Aralık, Gezi Parkı, ekonomik saldırılar ile gayelerine ulaşamamışlardır. Son olarak 15 Temmuz’da darbe girişimi milletin doğrudan kendisi tarafından başarı ile püskürtülmüştür.

Komünizme karşı kurulan NATO’nun işlevini devam ettirmek için, komünizm (Rusya) yıkılınca yeni bir düşman icat ettiler. “İslamafobi”

Kızıl tehlike yerine yeşil tehlike gündeme alındı. NATO üyesi Müslüman Türkiye bu duruma suskun kalmıştı. Amerika ve NATO suni sebepler oluşturdu. Geçmişte Taliban, El Kaide, bugün IŞİD, DAEŞ, Boko Haram vs. örgütler icat edildi.

Batı için “Yeşil Kuşak” projesi sona ermiş, artık İslam “terör” olarak görülmeye başlanmıştı. Her gün büyüyen krizlere karşı koyma kapasitesine sahip Türkiye, eksikliklerine rağmen siyasal islamın güçlü olduğu son kaledir.

Sayın Devlet BAHÇELİ oynanan oyunu görmüş ve reyini güçlü Türkiye’den yana kullanmıştır.

16 Nisan Anayasa Referandumu muhafazakârların nakavt için son vuruşlarıdır. Böylece “Demokrat Muhafazakâr” adı altında siyasal İslam veya “Türk İslam Sentezi” durdurulamaz bir yükselişe geçecektir.

Rahmetli Prof. Mazhar ÖZMAN “Türk İslam Sentezi” sözünün yerine “Müslüman Türk Topluluğu” derdi.

İslam’da eksiklik yoktur. Türklük İslam’a sıkı sıkıya yapışmıştır.

Üç milyon Fransız Müslüman olsa, “Fransız İslam Sentezi” mi diyeceğiz?

İslamiyet ırkları korumuştur, kaynaştırmıştır. Türkiye’deki bu koordine ile bir dünya devi doğuyor. İçimizdeki İrlandalıların anlamayıp, Almanya, Hollanda gibi ülkelerin net olarak anladığı budur.

“Anlayana sivrisinek saz,

Anlamayana davul zurna az”dır.

Herkes çatışmadan uzaklaşıp, aklıselim hareket etmelidir.

Dünya dengelerine bakıldığı zaman, bazı bağımsız devletlerin bağımlı olduğu, dünyayı yöneten üst aklın bir planı olduğu görülecektir.

Üst aklın bir ayağının İsrail ve Yahudiler olduğu herkesin malumdur. Almanya’nın ipinin Amerika’da, Fransa ve Avrupa’daki krallıkların İngiltere’de olduğu ortaya çıkmıştır.

Osmanlıyı yıkan Yahudiler Amerika ve Avrupa Birliğini de yıkacaktır, dağılması için çalışacaktır.

En büyük korku Türkiye’nin yükselişi, İslamın yükselişi ve Cumhurbaşkanı Sayın R.Tayyip ERDOĞAN’dır.

SİYASAL İSLAM GÜNÜMÜZDE TÜRKİYE İLE YÜKSELEREK DEVAM EDECEKTİR.

Kalın sağlıcakla…

 

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar