TEDBİR ALINMAZ İSE

7.2.2017

Mehmet Saydam

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Türkiye kupası çeyrek finallerine kalabilecek takımları belirleyecek maçlar için verilen arada, yaraların sarılabilmesi için Evkur Yeni Malatyaspor, Antalya’da kamp çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya’daki hava şartlarının dondurucu etkisinden kurtulabilmek için en uygun yer olarak, ülkemiz de Akdeniz bölgesi görülüyor. Birçok takım bu bölgede çalışmalarını yapıp, hazırlık maçlarıyla diri kalmaya özen gösteriyor.

Takımımızda sakatlıkları bulunan birçok oyuncunun, bu arada tedavilerinin yapılıp takımla birlikte çalıştığını görünce mutlu olduk.

Şehrimizdeki hava şartları zor dedik. Zeminin kötülüğü ile birlikte buz gibi havada yapılan çalışmalar, çeşitli sakatlıklara sebep olurken, yeterli tesisin de olmaması eksi yönlerden bir diğeri. Ülkemizde yapılan tesislerin yapımında, ileriye dönük planlarla yapılmaması nedeniyle, günü kurtarıp, “daha sonra ki dönemlerde ne gibi zorluklarla karşılaşabiliriz” düşüncesi olmadığından, boşa para harcandığını maalesef görüyoruz. Yirmi birinci yüzyıla girdiğimiz şu dönemde; daha yeni yeni, drenajlı ısıtmalı zemin çalışması yapıldığını görüyoruz. Oysa Avrupa’nın birçok stadında bunun yıllar önce uygulandığını biliyoruz.

Bizim ülkemizde kafası çalışan insanla ilgili sorunumuz yok. Dünyanın belki de en akıllı insanı Türklerden çıkıyor. Bizim asıl sorunumuz, işleri ehil insanlara teslim etmememizden kaynaklanıyor. Geçtiğimiz günler de, yeni yapılan ancak henüz ismi belli olmayan stadımızda incelemeler yaptık görüntü olarak çok güzel bir stat. Ancak ne yolu, ne de nasıl giriş çıkış yapılacağı belli olmayan bu alan için görüştüğümüz bir uzman; bu alanın çok rüzgâr alan bir yer olduğunu, şehir merkezinde normal bir rüzgâr estiğinde burada hortum oluşuyor dediğini duyduk. Hiçbir araştırma, plan, program yapmadan,  “hadi buraya yapalım” mantığıyla oluşturulan yeni stadyumun, kış aylarında birçok sorunla karşılaşacağı, daha açılmadan ön plana çıkıyor.

Yeni stat henüz açılmadığı için, eski İnönü stadı da zemin açısından maçlarda sorun teşkil edince, Denizlispor maçı İstanbul da oynanacak. Ben bu şehrin yetkili ve etkili yöneticilerine sormak istiyorum, koskoca Malatya şehrinin tek profesyonel takımının, şampiyonluk yolunda zeminden dolayı İstanbul da maç yapmasına, sizin gönlünüz el veriyor mu? Belki halı gibi zemin yapamazsınız ama eski stadın zeminini iyileştirebilecek tedbirleri, hiç düşünüp, planlamadınız mı? Kar yağdığında veya yağmur yağdığında, çok küçük bir masrafla branda ile örtüp, zeminin etkilenmemesini sağlayamaz mıydınız? Söylenecek çok şey var. Ama dediğimiz gibi işi bilmeyenler yüzlerce bahane üretip, “ben en iyisini biliyorum” deyince, bize de susmak kalıyor.

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar