SİYONİST GÜNAH KEÇİLERİ

9.12.2016

Ümmü Gülsüm BAYIR

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır


       Günah keçilerinden haberdar olmalısınız. Yahudilerin kötü ruhu yatıştırmak ve Yahudi kavmini günahlarından arındırmak için kura ile seçtikleri erkek bir keçiyi uçurumdan attıkları eski bir gelenekleri. Gördüğümüz kadarıyla da bu geleneği orta doğuda masum insanlarla devam ettirmek niyetindeler. Ama bu iğrençliğin yanında olan çok ilginç bir şeye denk geliyorum bir süredir, günah keçisi olmaya rıza gösteren bazı insanlar bununla da kalmayıp o günahkârlara âşık olmaya başlıyor!

        Hamas’ın Oğlu isimli bir kitap vardı. Hamas lideri Şeyh Hasan Yusuf’un oğlu Musab Hasan Yusuf’un İsrail için çalışmış olduğunu o kitaba denk gelince öğrenmiştim. Hatta babasının yakalanmasında etkin olduğunu da… Bu benim için, çok ilginç bulduğum ve psikolojik nedenleri araştırılmaya değer, bir istisnadan ibaretti. 2004 te “Arabs for İsrael” isimli bir organizasyonun kurulmasını ise bir aktrise verilmiş bir görevden ibaret olduğunu düşünürken ziyan olan zihinlerin varlığıyla karşılaştım.

        Kendini Müslüman Arap Siyonist olarak tanımlayan bir gencin açtığı bir sayfa 20 binden fazla ziyaretçi çekiyor. Sayfada Yahudilerin Araplara ve Müslümanlara iyilikle yaklaştığının örneklerinden bahsediliyor. Yapmayın ya yapmayın! Onlar iyiliğin tablosunu bile kansız çizemezler! Hatta önceden 3 İsrailli genç için çağrıda bulunmuşlar ama ölen o kadar masum insanlar için düşmanla anlaşmanın gerekliliğini savunmuşlar. İsrail yanlısı bir gazete ise geçen ay bu insanlar için “cesur bireyler” tabirini kullanmıştı. Bu sayfaya ait tek mantıklı yazı ise bu gencin İsrail karşıtı olan milletvekili bir akrabası tarafından sayfaya bırakılan şöyle bir yorum: “İsrail bu çocuğa boyun eğmeyi öğretmiş. Bazen ezilmişler onları ezenlere yakınlık hissederler çünkü gurur ve siyasi farkındalıkları noksandır.”

        Geçen yıl Mehmet Akif Ersoy’un bir konferansına katılmıştım. İnandırılmaya çalışılan Orta Doğu masalından bahsetmişti. Yaptığı çekimleri de izletmişti ve masum insanları söylediklerinin aksine bile isteye katlettiklerini kanıtlamıştı birçok insandan sonra bir kez daha!

          Bazı şeyler tartışma konusu olamayacak kadar insanidir. Bizim eteklerimizde zillerin eksik olmadığı yaşlardaki çocukların eteklerinde çalan ölüm zilleri kabul edilemez mesela. Su yerine oluk oluk kan akan çeşmelerin olduğu hiçbir dava haklı görülemez! İnanıyorum! Etrafından ve geleceğinden bihaber bırakılan bu gençler de diğer gençler gibi bu davaya sahip çıkacak cesarete kavuşacaklar. Ve tüm bu yaşananların hesabı elbet sorulacak da umarım o günler görebileceğimiz kadar yakındır.

      

 

Ulusal Gazeteler
21 Eylül 2017 Perşembe 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar