Belediyespor güreş takımı finaller için son virajda

11.12.2015

Mehmet ILKIM

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır


Malatya  Büyükşehir Belediyesi güreş takımı  Grekoromen güreş liginde başarılı müsabakalar yaparak bir üst klasmana yükselmeyi başarmıştı. Klasman grubunda da başarılı müsabakalar yapan takımımız  süper lig yolunda önemli bir adım atmış olacak. Bu hafta sonu Çankırı’da yapılacak olan son hafta müsabakalarında düğüm çözülecek. Öncelikle ilimizi başarıyla temsil eden ekibimizi kutluyorum.

Malatya tarihinde ilk defa bir kulübümüz süper lige yükselmek için hedefe  bu kadar yaklaştı. Destek verildiğinde gençlerimizin neler yaptığı ortada. Temennim Büyükşehir belediyesi takımızın Sakarya’da yapılacak olan finallere yükselmesi. Takım üzerinde maddi manevi desteklerini esirgemeyen güreş antrenörü Hasan Özdemir’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Tam bir güreş sevdalısı .Şuanda takımda mücadele eden güreşçiler temelde Hasan Özdemir hocamızın öğrencileri, Hemen hemen takımın tamamı Malatyalı gençlerden oluşuyor. Bu gençlerimizin de hemen hemen hepsi üniversite mezunu ve tam da işe ihtiyaçları olduğu dönemdeler.

Süper ligin kapısına dayanan bir güreşçi kolay yetişmiyor.Kısacası güreş sporuna vereceğimiz en büyük değer bu gençleri bir şekilde maddi anlamda koruma altına almakla başlar. Geçtiğimiz hafta okullar arası il seçmelerini gerçekleştirdik, güreş kalitesi açısından son yılların en zayıf yıllarını yaşıyoruz. Antrenör arkadaşlarımızın bu durumu da göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Sakarya’daki finallerde ben de hakem olarak görev yapacam. İnşallah takımımız finallere kalma hakkını elde eder, bana da keyifli müsabakalar izletirler.

Ulusal Gazeteler
21 Ağustos 2017 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar