• DOLAR
  6,2751
  % 1,29
 • EURO
  7,3760
  % 0,83
 • ALTIN
  241,7219
  % -0,76
 • BIST
  97.988,16
  % 1,94

Yaz Kur’an Kurslarına Öğrencilerden Yoğun İlgi

Okulların tatil olmasıyla birlikte yaz Kur’an Kurslarına öğrenciler yoğun ilgi göstermeye başladı. Devam eden kurslarda Suriye, Irak, Afganistanlı ve Türk öğrenciler bir arada eğitim görüyor

Yaz Kur’an Kurslarına Öğrencilerden Yoğun İlgi

Okulların tatil olmasıyla birlikte yaz Kur’an Kurslarına öğrenciler yoğun ilgi göstermeye başladı. Devam eden kurslarda Suriye, Irak, Afganistanlı ve Türk öğrenciler bir arada eğitim görüyor. Kernek Camiinde eğitim gören öğrencileri ziyaret ettik ve aldıkları eğitim hakkında, öğrencilerin derslere ilgisi hakkında gönüllü öğretmen Ayşe Halat ile konuştuk.  Dini birçok eğitim verdiklerini söyleyen Halat sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Camimizde dini bilgiler Kuranı Kerim Elif ba, Hazreti Peygamber’in hayatı anlatılıyor. Çocuklar her gün daha bir mutlulukla geliyorlar. Okumayı öğrendikçe daha da çok çocukları iyileri artıyor. Okumayı pek istedikçe daha da ilgileri artıyor. Dini derslerin haricinde aile yapısı büyüklere saygı vatan millet sevgisi gibi derslerde veriyoruz. Örneğin 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili çocuklara bilgileri verdik vatan ve millet sevgisinin ne olduğunu anlattık.  Bunun yanında sosyal faaliyetlerde oluyor erkek öğrenciler futbol yapıyor. Piknik düzenleniyor.”

“ÇEŞİTLİ UYRUKLARDAN ÖĞRENCİLER BİR ARADA EĞİTİM ALIYOR”

Hangi öğrenciler var yaş grubu nedir. 7 yaştan 16 yaşa kadar öğrenci grubu var Hem kız ve hem erkekler geliyor. Bunları ayrı ayrı dersler alıyorlar. Öğrencilerin derin ilgisi var öğrenciler içerisinde Suriye,  Afgan, Irak uyruklular var. Bu çocuklarla iletişimi sağlarken çoğu Türkçe biliyor ama bilmeyenler de bilenler birbirlerini anlatıyor bu şekilde anlaşıyoruz. Ayrıca kursumuzda Kur’an bilen Suriyeli bazı vatandaşlar da çocuklarla Kur’an okumada yardımcı oluyorlar.”

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber