• DOLAR
  7,8146
 • EURO
  9,2607
 • ALTIN
  480,83
 • BIST
  1,1842

Yardıma Muhtaç Ailelere Kömür Dağıtımı Başladı

Yardıma muhtaç ailelere, Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yapılan kömür dağıtımı merkez mahallelerde başladı.

Yardıma Muhtaç Ailelere Kömür Dağıtımı Başladı

Yardıma muhtaç ailelere, Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yapılan kömür dağıtımı merkez mahallelerde başladı.

Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Malatya Merkez ve Merkeze bağlı köylerde 2020-2021 yılları için kömür dağıtımları başladı.

Muhtaç Ailelere Isınma Amaçlı Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, 1 Ocak 2020 itibariyle uygulamaya konuldu. Dağıtımı yapılacak kömür miktarı, aile sayısı; bölgenin iklim koşulları, geçmiş yıllarda yapılan dağıtım miktarları ve kömürün ısıl değerleri dikkate alınarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlendi.

GEREKLİ OLAN ŞARTLAR NELER

Kömür yardımı alacak aileler genellikle, il ya da ilçelerde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca belirleniyor. Aynı zamanda belediyeler ve muhtarlıklar da ailelerin tespit edilmesinde büyük rol oynuyor. Bir ailenin kömür yardımından yararlanabilmesi için; Ev halkında kişi başına düşen gelirin asgarin ücretin üçte birinden az olması gerekiyor.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda önceden oluşturulmuş dosyalarının olması şartı bulunuyor. Dosyalar genellikle muhtarların verdiği yoksulluk listeleri kapsamında şekillendiriliyor. Başvuruda bulunan kişilerin ekonomik ve sosyal açıdan muhtaç durumda olduğu muhtarlar tarafından teyit ediliyor.

KÖMÜR YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İhtiyaç sahipleri kömür yardımı için başvuru dilekçelerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına, sivil toplum kuruluşlarına, valilik, kaymakamlık ve belediyelere iletebiliyor. Başvuruda bulunan kişilerin üzerinde T.C kimlik numarası yazılı olan nüfus suretinin aslı ve fotokopisiyle dilekçelerini ilgili kurum ve kuruluşlara iletmeleri yeterli oluyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ithafen yazılan dilekçede, yardım talebinin açıkça ifade edildiği kısa bir açıklama metni de yazılması isteniyor.

>> Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber