• DOLAR
  6,8664
 • EURO
  7,8392
 • ALTIN
  399,66
 • BIST
  1,1410

Yangınlara Dikkat

Malatya Büyükşehir Belediyesine Bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri son yılların en zor yaz aylarını yaşıyor. Her gün ortalama 30-40 arası yangına müdahale eden ekipler yangınların önlenmesi ve can kayıplarının olmaması için vatandaşları yakılan ateşler ve serinlemek için suya girilmesi konusunda uyarıyor. Yangınların artmasında en önemli sebeplerin başında ise anız ve ot yangınlarının yer aldığı hatırlatılarak yakılan ateşlerin kontrolden çıkmasının neden olduğu bilgisi yer aldı

Yangınlara Dikkat

Malatya İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgide tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu günde ortalama 30 yangın meydana geldiğini hatırlatarak, vatandaşlar yakılan ateşleri söndürmeleri komsunda yaptıkları uyarıları yeniledi. Meydana gelen yangınların özellikle kayısı sermek için yer açılması nedeniyle derilen otların yakılmaması, yakıldığı takdirde de mutlaka tamamen söndürülmesi konusunda dikkatleri çekildi.

BOĞULMALARA DİKKAT ÇEKİLDİ

Malatya İtfaiye daire Başkanlığı tarafından İlçeler dahil olmak üzere 18 ayrı noktada itfaiye ekiplerinin 7/24 görevde oldukları hatırlatıldı. Daire Başkanlığı bu noktalarda 51 araç ve 235 personel ile meydana gelen yangınlara müdahale ediyor.  Yangınların artması ile beraber serinlemek amacıyla da Akarsu, gölet ve barajlara giren vatandaşlar için de ayrıca bir uyarı geldi. Yapılan uyarıda dip yapısı belli olmayan sulara girilmemesi, iyi yüzme biliyor dahi olsa vücutta meydana gelen krampların ise boğulmaya neden olan sebepler arasında olduğu belirtilerek bu konuda da vatandaşlar uyarıldı.

ARAÇ SÜRÜCÜLERİ DE DİKKATLİ OLMALI

7/24 görev başında olan itfaiye ekipleri ise 2019 yılı haziran ayı içerisinde 1007 yangında müdahale edildiği kayıtlarda yer aldı. Çıkan yangınların büyük bir bölümünün ise kontrolsüz ot yakılması nedeniyle çıktığı belirtilerek; “Vatandaşlar özellikle yemek yapmak amacıyla yaptıkları ateşleri tamamen söndürmeleri gerekir. Diğer yandan etrafa atılan kırık cam parçaları da yangınlara sebep olmaktadır. Bunların da toprağa gömülmesi yangın önlemede önemlidir. Ayrıca araç sürücülerinden seyir halindeyken sigara atmamaları konusunda da daha dikkatli olmalarını öneriyoruz” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber