• DOLAR
  6,9614
 • EURO
  8,2177
 • ALTIN
  441,61
 • BIST
  1,1772

(VİDEO) KOBİ Değer Kredisi Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Sanayiciyi sevindiren KOBİ Değer Kredisi için bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda kredilendirme için Halkbankası Bölge Müdürü Metin Yediyıldız, “Yatırım kredilerinde 2 yıl anapara ödemesiz toplam 10 yıl vadeye kadar kredilendirebiliyoruz. Bu kredi kapsamında kullandırmalara başladık. Kullandıran yapan şubelerimiz bulunmakta. Detaylı bilgiler konusunda yatırımcılarımız şubelerimize uğrayıp şube müdürlerimizden porto yöneticilerimizden detaylı bilgiler alabilir.” ifadelerine yer verdi

(VİDEO) KOBİ Değer Kredisi Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Halkbankası Bölge Müdürü Metin Yediyıldız, Halkbank Pazarlama Müdürü Serhat Özakdağ, Tahsis Bölge Müdürü Serap Doğan ve Şube Müdürleri Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek KOBİ Değer Kredisi hakkında bilgilendirme yaptı.  Yapılan bilgilendirme toplantısında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu: “Bugün ekonominin en önemli unsuru olan üretim bizler içinde gerçekten ülkenin kurtuluşu ve ileriki süreçlerde ülkemizin büyüyebilmesinde en önemli temel etkenlerinden bir tanesi. Bu anlamda bilindiği üzere finanse edilişinde zorluklar yaşadığımız süreçlerde gene ayı şekilde bu ekonominin rahatlaması ve üretimin önünün açılabilmesi için yeni çıkan bu kredinin umut ediyoruz ülkemize memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Burada özellikle makine üreticilerinin ve makine parkurunun tamamen yenilenebilmesi veya mevcut kapasitenin arttırılması için makine kredisine verilen bir finansman desteği var. Harcı olarak yerli üretim yapan, makine alımı yapan insanların tamamının önü açık bu kredide görmüş olduğumuz detaylarda. Yerli üretim yapmaya teşvik var özellikle bizim kendi ürünlerimizi yurt dışından ithal etmek yerine kendi ücretimizi gerçekleştiren güçlü bir Türkiye’yi ortaya koyabilmek adına da bunu önemsiyoruz. Çünkü yerli üretimin yerli ürünün alınıp satılmasının ekonomik değeri bizim içinde ülkede kalacak olan dövizin ülkemizin büyümesine katkı sağlaması açısından da önemli olduğunu biliyoruz. Ham madde ve ara mamullerin alımında gene finansal erişimde bu yeni çıkan kredi paketinde destekler görüyoruz. Özellikle üreticilerimizin makine parkurunu kurmuş işlerini büyütmek isteyen ama üretimde yurt dışından ithal etmemiz gereken ara mamulleri ya da ham maddeyi ülkede tedarik edip ondan sonra onu mamul haline çevirip bir şekilde katma değerli ürün olarak ülkeye sunmanın en önemli unsur da finansmandan geçiyor. Çünkü bilindiği üzere ham maddeyi alıp da işleyebilmenin bir maliyeti var. Bu kredide de sanayicilerimizin yerli üretim yapan üreticilerimizin önü açılmaya gayret gösterilmiş. Çünkü yarı mamul yapıp alıp tam mamul haline dönüştürmek ham madde almak içinde bu finansmandan istifade edebiliyoruz.  Bu sıkıntılı süreçlerde özellikle esnafın sanayicinin yanında olmaya gayret gösteriyorlar ben bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum.  Çünkü bu süreçler bir şekilde aşılacak ona inanıyoruz.  Ülkemiz güçlü, kudretli bir ülke ama bu süreç içerinde bizim sanayicimizi, esnafımızıi tüccarımızı mevcut durumda yalnız bırakmaya gayret gösterenler şunu bilsin ki  insanlar bugün bu vefalı  günde yapılan iyiliği unutmayıp ileriki günde buna göre porsiyonunu belirleyecek.  Bu anlamda sıkıntılı süreçte devlet bankları olarak üreticinin sanayicinin ve tüccarın yanında olduğunuzdan dolayı teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Halkbankası Bölge Müdürü Metin Yediyıldız ise şunları kaydetti: “Yatırım kredilerinde 2 yıl anapara ödemesiz toplam 10 yıl vadeye kadar kredilendirebiliyoruz. Bu kredi kapsamında kullandırmalara başladık. Kullandırım yapan şubelerimiz bulunmakta. Detaylı bilgiler konusunda yatırımcılarımızın şubelerimize uğrayıp şube müdürlerimizden porto yöneticilerimizden detaylı bilgiler alabilir. Biz yatırımcılara destek olmaya devam edeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber