• DOLAR
  6,2336
  %0,54
 • EURO
  6,8843
  %0,92
 • ALTIN
  316,49
  %-3,02
 • BIST
  7,9982
  %-0,02

Valilik Evinden Çıkarılan Yaşlı Kadını Yeniden Evine Yerleştirdi

Valilik Sosyal Yardımlaşma Vakfı, yaşadığı ekonomik zorluklardan dolayı Karagöz Mahallesi Yavuz Selim Caddesi CYA Daire 3/35 TOKİ konutları adresinde ikametgah tahsis ettiği 90 yaşındaki Zeynep Buğday’ı evden çıkarmıştı. Daha sonra Valilik emriyle yaşlı kadına yeniden evinde oturma izni verildi

Valilik Evinden Çıkarılan Yaşlı Kadını Yeniden Evine Yerleştirdi

Valilik Sosyal Yardımlaşma Vakfı, yaşadığı ekonomik zorluklardan dolayı Karagöz Mahallesi Yavuz Selim Caddesi CYA Daire 3/35 TOKİ konutları adresinde ikametgah tahsis ettiği 90 yaşındaki Zeynep Buğday’ı sokağa atmıştı. Komşularının haber vermesi ile eşyalarının dışarı atıldığını tedavi gördüğü Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde öğrenen Buğday, kolundaki serumla alelacele geldiği evinin kapısının kilitli, eşyalarının kapı önünde olduğunu gördü. Valilik emriyle mağdur olan yaşlı kadına yeniden oturması için talimat verildiği, yaşlı kadının eşyalarının yeniden evinin içine yerleştirildiği bilgisine ulaşıldı. 90 yaşındaki Zeynep Buğday, hastanede tedavi gördüğü için evinde olamadığını dile getirerek, “Komşularım gelen yetkililere hastanede olduğumu söylemelerine rağmen, onları dinlemeden evimin kapısını açıp eşyalarımı dışarı atıyorlar. Ben fakir bir insanım, neden dışarı atıyorlar. Ben şimdi nereye gideyim bu hasta halimle. Ben evime kadar kolumda serum takılı halde geldim. Gerekli yerlere başvurdum, onlarda bana ‘git mahkemeye başvur’ dediler. Ben 90 yaşındayım ne yapacağım” ifadesini kullanmıştı.  Mağdur Zeynep Buğday’ın oğlu Ahmet Buğday ise, annesinin herhangi bir gelirinin olmadığını, tansiyon, şeker  ve kemik erimesi hastalıklarının olduğunu ve hastalıklarından dolayı sürekli hastaneye gittiğini dile getirdi. Buğday, “Burası hastaneye yakın diye annemi yerleştirdiler. Ben ve kız kardeşimin anneme bakacak durumu yok. Dolayısı ile anneme devlet bakıyordu. 90 yaşındaki bir kadını hangi vicdan dışarı atabilir. Annemin tedavisini yarım bıraktık, buraya geldik. Bu kadın ne yaptı da böyle kapı dışarı ettiniz” sözlerine yer vermişti.

Yaşlı kadının kapı dışarı edilmesine dair telefonla ulaştığımız Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı yetkilisi, dairenin Zeynep Buğday’a 2014’te tahsis edildiğini, yaptıkları takibatta kadının evde oturmadığını tespit ettiklerini, elektrik, aidat gibi apartmanın ortak giderlerini vermediğini, bu sebeple de yaşlı kadının evden tahliye edildiğini belirtti. Yetkili, yaşlı kadına evinin boşaltılacağı noktasında öncesinden tebligat ta yapıldığını iddia etti.  Valilik emriyle mağdur olan yaşlı kadına yeniden oturması için talimat verildiği, yaşlı kadının eşyalarının yeniden evinin içine yerleştirildiği bilgisine ulaşıldı.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber